Voorschot aan de Woningvereen. ..BERKENRODE" 2 September 1913. De Raad der Gemeente Heemstede Gezien een adres, dd. 19 Juli 1913, met bijlagen van het Bestuur der Woningvereeniging Berkenrode" te Heemstede, om overeenkomstig artikel 30 der Wo- ningwet aan die Vereeniging de noodige voorschotten te verleenen ter tegemoetkoming in de door de Ver- eeniging ten behoeve van de Volkshuisvesting aan te wenden kosten en wel een voorschot van omstreeks f 69000af te lossen in vijftig jaren bij wege van annuïteiten Overwegende, dat in deze gemeente behoefte be- staat aan goede arbeiderswoningen en dat voorziening in die behoefte van particuliere zijde in afzienbaren tijd niet is te verwachten; BESLUIT Aan de Woningvereeniging „Berkenrode'' te Heem- stede te verleenen een voorschot tot een bedrag van ten h oogste negen en zestig duizend gulden ter te- gemoetkoming in de door haar te maken onkosten voor het stichten van 32 woningen, alsmede voor den aanleg van straten met bijkomende werken op de per- ceelen, kadastraal bekend gemeente Heemstede Sectie A. No. 1950 en 2672 en gelegen aan en bij den Bin- nenweg en zulks onder de navolgende voorwaarden le. dat de gemeente van het Rijk een voorschot bekome van gelijk bedrag als door haar aan de Ver- eeniging wordt uitgekeerd, terwijl de betaling aan de ereeniging van het voorschot of een gedeelte daar- van, zal geschieden binnen acht dagen, nadat de ge- meente het voorschot of dat gedeelte daarvan van het Rijk heeft ontvangen 2e. dat de rente en aflossing van het door de Vereeniging te genieten voorschot zal moeten voldaan worden in ten hoogste vijftig gelijke annuiteiten, zoo als het Rijk ten opzichte van het aan de gemeente te verstrekken voorschot zal bedingen 3e. dat de Vereeniging is gehouden bij het verstrij- ken den termijn, waarvoor zij is opgericht haar bestaan

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 21