Verzekering tegen ongevallen van de hosch- en plantsoenwerkers. 2 September 1913. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Door aankoop van het wandelbosch Groenendaal is het noodig geworden een drietal bosch- en plantsoen- werkers aan te stellen, die in hoofdzaak daarin werk- zaam zullen zijn. Volgens art. 11 der Ongevallenwet 1901 zijn de be- drijven van landbouw, veehouderij, tuinbouw en bosch- bouw niet verzekeringsplichtig, zoodat deze arbeiders niet onder de ongevallenverzekering bij het Rijk kun- nen worden opgenomen. Deze omstandigheid heeft ons aanleiding gegeven U voor te stellen deze arbeiders bij eene particuliere Maatschappij te verzekeren, waartoe wij hierbij een ontwerp-besluit ter vaststelling aanbieden. Dit besluit houdt in het toetreden als lid van de Tuinbouw-Onderlinge Vereeniging uit den Neder- landschen Tuinbouwraad tot het onderling dragen van het bedrijfsrisico te 's Gravenhage. Omtrent deze vereeniging, hebben wij de eer U het volgende mede te deelen De Tuinbouw-Onderlirge is eene Vereeniging tot het dragen van het bedrijfsrisico en heeft den lsten Juli 1909 hare werking aangevangen. Iedere arbeider, zoowel vaste als tijdelijke, die in dienst van een werkgever, die lid is van de Tuin- bouw-Onderlinge door een ongeval getroffen wordt ontvangt behalve zoo noodig vergoeding voor genees- kundige behandeling en verpleging, wanneer zijn on- geschiktheid tot werken langer duurt dan 5 dagen, in- gaande den dag na het ongeval, een uitkeering van 0 pCt. van zijn dagloon. Deze uitkeering wordt ver- leend gedurende den ganschen duur van de ongeschikt- heid tot werken van den getroffene en vermindert alleen, naar gelang de arbeider weer een gedeelte van zijn loon kan verdienen, om eerst op te houden, wan- neer weer het volle loon kan worden verdiend. Wordt een arbeider ten gevolge van een ongeval blijvend geheel ongeschikt tot werken, dan ontvangt hij gedurende zijn geheele leven eene uitkeering van 70 pCt. van zijn loon, of indien hij slechts gedeelte- lijk ongeschikt is, zooveel minder als voor ieder ge-

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 43