Verzekering tegen ongevallen van de bosch- en plantsoenwerkers. 2 September 1913. De Raad der Gemeente Heemstede Overwegende, dat de bosch- en plantsoenwerkers in het wandelbosch Groenendaal niet kunnen worden verzekerd bii het Rijk overeenkomstig de bepalingen der Ongevallenwet 1901daar zij geacht worden werk- zaam te zijn in het bedrijf van tuinbouw of boschbouw; Overwegende, dat het in eene gemeente als Heem- stede niet wenschelijk is zelf het risico te dragen van de verzekering der bosch- en plantsoenwerkers en het beter wordt geacht, dat daarvoor ieder jaar een vast bedrag wordt betaald Overwegende, dat de verzekering mogehjk is bij de Tuinbouw Onderlinge Vereeniging uit den Nedë'rlandschen Tuinbouwraad tot het onderling dragen van het Bedrijfs-Risico te 's Gravenhage, welke ver- eeniging zich ten doel stelt le. de verzorging en schadeloosstelling van arbei- ders en in een bepaald geval van hunne nagelaten betrekkingen, indien deze arbeiders voor de 'eden- werkgevers der Vereeniging tuinbouw-werkzaamheden verrichten en tengevolge van die werkzaamheden door een ongeval worden getroffen 2e. de bevordering en de uitvoering van al die maatregelen, welke kunnen strekken tot ophe ing o vermindering of meerdere verdeeling van het bedrijts- risico, zoowel voor leden der Vereeniging als voor hunne arbeiders Overwegende dat de kosten van verzekering van de drie arbeiders tegen een jaar loon van plm. t 2UUJ ongeveer gemiddeld per jaar zal vorderen een bedrag van 20 X f 0-70 is f 14 - ^w'î1 de koslen ^a" toer" treding als lid van genoemde Veieeniging f 2 zul- len bedragen Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethou- ders BESLUIT Burgemeester en Wethouders te machtigen le. de gemeente als lid van de Tuinbouw-Onder- linge'' op te geven, ten einde van de voordeelen, wel- ke deze Vereeniging biedt te kunnen profiteeren 2e. bij het voorkomen van een ongeval aan een bosch- en plantsoenwerker in dienst der gemeente van het hem uit te betalen loon in die betrekking in te houden het bedrag, dat hem vanwege de Tuin- bouw-Onderlinge wordt uitgekeerd. Gedaan ter openbare vergadering van den Raad der Gemeente Heemstede den 2 September 1913. De Voorzitter, De Secreta>-is

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 45