30 October 1913. 2 - gelegen vakken bij de Van Merlenvaart en met ingang van 1 Januari 1916 de gronden, thans in huur bij Gebrs. van Velsen, liggende tusschen de bij de firma Van Tubergen in huur zijnde gronden. Art. 3. Deze huren zullen eindigen op 31 December 1923. Indien de huur niet ten minste één jaar voör het verstrijken van den huurtijd door een der partijen schriftelijk is opgezegd, wordt zij stilzwijgend voor één jaar verlengd en blijft zij van jaar tot jaar door- loopen, totdat door één der partijen schriftelijk opzeg- ging ten minste één jaar vôör het einde van eenig huurjaar geschiedt waarna de huur aan het einde van dat huurjaar eindigt. De huurster heeft het recht om bij het eindigen van dezen huurterrnijn haar gewas op het gehuurde te la- ten staan, totdat het rijp is en in staat om gerooid te worden, doch in elk geval niet langer dan tot 15 Au- gustus van het jaar volgende aan het laatste huurjaar, tegen betaling van f 0.40 per met bloembollen beplan- te Rijnlandsche roede, met inbegrip der daartoe be- hoorende sloot- en vaartkanten, paden, greppels, heg- gen en dergelijken. Art. 4. De jaarlijksche huurprijs zal bedragen f 0.70 per Rijnlandsche roede of f 4.90 per are, op welke huur- waarde de gronden zijn geschat door de deskundige leden van den gemeenteraad. De huurprijs moet telkens voor de helft worden be- taald op den eersten Juli en den een en derfigsten December van elk huurjaar. De huuiprijs za! worden gerekend over de volle op- pervlakte van de gronden dus met inbegrip van sloot- en vaartkanten, paden, greppels, heggen en dergelij- ken, doch zonder inbegrip der vaarten en slooten. Naar dien maatstaf wordt de oppervlakte van het mer 1 Januari 1914 in huur komende terrein na meting gesteld op 3.64 56 H.A. of plm. 2552 Rijnlandsche roeden en met ingang van 1 Januari 1916 op 4.66.38 H.A. of plm. 3264 Rijnlandsche roeden. Als schadeverhoeding voor het gemis va'n het ge- not van de in artikel 2 genoemde oostelijke vakken te zamen groot 0.64.62 H Awaarvan plm. j gedeelte in 1912 en 1913 volbemest zijn en J gedeelte diep gespit, zal over het jaar 1914 de huurprijs met f200 verminderd worden.

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 10