PensioenYerzekering Yeldwachters. 30 October 1913. HEEMSTEDE, den 21 Oclober 1913. Aan den Raad der Gemeente Heemstede Wanneer U zich vereenigt met ons advies van 15 October 1913 zal de gemeente geen gebruik maken van de bevoegdheid haar bij de Pensioenwet en de Weduwenwet voor de gemeenteambtenaren 1913 ver- leend, om van de door de Gemeente volgens die wet- ten verschuldigde bijdragen iets op de gemeenteamb- tenaren te verhalen. Onder genoemde Pensioenwetten zijn ook begrepen de twee gemeente veldwachters W. Schotvanger en R. Pronk en de oud-veldwachter, thans bode, G Bou- man, zoodat ook voor hen die gunstige bepalingen van toepassing worden. Indertijd is voor hen door tusschenkomst van de Commissie tot pensionneering van politieambtenaren in Noordholland bij de Onder- linge Levensverzekering van „Eigen Hulp" te 's Gra- venhage eene verzekering gesloten. Deze verzeke- ring houdt in, dat aan de gemeente f 250,— per jaar zou worden uitbetaald, wanneer de verzekerde politie- ambtenaren 65 jaar oud geworden zouden zijn. Wij hebben de eer U nu voor te stellen de verze- kering van de veldwachters W. Schotvanger en R. Pronk op te zeggen. Met het oog op den leeftijd van G. Bouman die op 19 Maart 1914 den leeftijd van 65 jaar bereikt, lijkt ons opzegging van diens verzekering niet ge- wenscht Bij opzegging betaalt „Eigen Hulp" aan de gemeente 94 pCt. terug van de door haar gestorte premien. Voor de verzekering van W. Schotvanger is betaald f 562.52 en voor die van R Pronk f 254.96, totaal f 817.48, waarvan 94 pCt wordt f 768.43 Wij meenen U te moeten voorstellen om dit bedrag met de uitkeeringen van f 250.per jaar tijdens het in leven zijn van G. Bouman in de gemeentekas te storten, waardoor de gemeente de eerste jaren min- der bezwaard wordt dcor de kosten voortvloeiende uit genoemde pensioenwetten. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, Behoort bij de notulen der openbare vergadering van den Raad der gemeente Heemstede van den 30 October 1913. D. E. VAN LENNEP De Secretaris, A. A. SWOLFS. De Voorzitter, De Secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 29