30 October 1913. 3 - Bovendien het overige plantsoen langs de wegen nazien, waar noodig voorzien van boombeschermers en waar mogelijk de steunpalen wegnemen. Al het doode hout verwijderen en aan de Van Merlenlaan, Zuidzijde, het hakhout ophakken. In Groenendaal geeît de Commissie in overweging zoo min mogelijk ingrijpende maatregelen te nemen. Wel zou zij met proeven willen zien aangevangen, om de in het wild bloeiende bloemen, die in het bin- nenduin thuis hooren, er weer in te brengen. Voorts adviseert de Commissie tot den aanleg van een breeden toegangsweg van de Van Merlenlaan naar het Wandelbosch, zooals op eene teekening is aangegeven. Die laan ware te beplanten met 4 rijen kastanjeboomen, zoodanig dat in het midden eene laan zou komen van 12 meter breed met twee zijla- nen elk van 5.25 M breedte. Langs de vaart zou dan voldoende breedte overblijven, om de op het uitbrei- dingsplan ontworpen verbreeding van die vaart later eventueel mogelijk te maken. De weg langs het Molentje naar den Voorweg zou later eventueel ook verhard kunnen worden in aan- sluiting op de ontworpen laan, terwijl dan tevens eene breedere laan langs het moler.weitje gemaakt zou kunnen worden, welke ook voor rijverkeer bestemd zou kunnen worden. Op de plaats ongeveer waar nu bij het Molentje een schuur staat, zou eene portierswoning gebouwd kunnen worden, die aldaaraan het eind van twee toe- gangswegen zeer gunstig gelegen zou zijn. De Iaatst genoemde werken zouden wij echter niet reeds dadeiijk willen zien uitvoeren. Wij geven in overweging in dezen winter de eerst- genoemde laan aan te doen leggen. De uitvoering der werkzaamheden aan plantsoenen enz. zouden wij in eigen beheer wenschen te zien ge- daan, terwijl wij in overweging geven Burgemeester en Wethouders te machtigen, om den aanleg van den wegte doen uitvoeren, hetzij in eigen beheer, hetzij ge- deeltelijk in onderhandsche of publieke aanbesteding, naar gelang hun dit het meest geschikt voorkomt.

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 7