12 Februari 1914. 2 hij bij die bespreking duidelijk doen uitkomen, dat deze overbrugging het wandeiend publiek een omweg zou besparen. Het advies en deze adressen zijn in onze vergade- ring van 25 November d.a.v. in behandeling gekomen. Algemeen was de vergadering het er over eens, dat een rijbrug ter plaatse niet noodzakelijk is, omdat op ongeveer 435 Meter ten N. van de Eindenhoutstraat aanwezig is de flinke rijbrug aan t Schouwtje en. omdat bovendien op het uitbreidingsplan op ongeveer 250 M ten Zuiden van de Eindenhoutstraat een rijbrug is geprojecteerd over de Leidschevaart, tegenover de Munterslaan en de daarover liggende geprojecteer- de stiaat. Voor het maken van een rijbrug als over de Leidschevaart, waar op een flinke doorvaarîhoogte moet worden gerekend, verdient het bovendien aan- beveling, dat een doorgaande oprit aanwezig is Dit wordt bij Edisonstraat en Eindenhoutstraat ge- mist. Ook een voetbrug oordeelden wij op dat punt nog niet direct noodzakelijk. Daar het voorste! van den heer Tromp echter blijkt te hebberi de groote belangstelling van het wandelencL publiek en de kosten van aanleg en onderhoud niet zoo groot zijn, gevoelden wij ten slotte wel voor den aanleg van eene voetbrug ter plaatse, waarom aan den Gemeente-Opzichter opdracht is gegeven fot het maken van eene juiste kostenberekening van een voetbrug over de Leidschevaart ter verbinding van de Prinsessekade en den Leidschenvaartweg. In zijn desbetreffend advies van 12 December I. I wordt eene kostenberekening uiteengezet, waarbij is aangenomen, dat de doorvaartwijdte gelijk za! zijn aan die van de Schouwtjesbrug, de doorvaarthoogte 10 c. M hooger dan bij die brug. De onderbouw der brug met brugdek is grooten- deels gedacht in eikenhout, hetwelk betrokken kan worden uit Groenendaal, de brugleggers en de paien behakt eikenhout, het brugdek bezaagd eikenhout en de brugieuningen van bezaagd vurenhout. De kos- ten worden dan geraamd op ongeveer f 1075. Onder dit bedrag is begrepen een sorn van ruim f 300. voor waarde berekening van eikenhout afkomstig uit Groe- nendaal. Bij de eerste opgave van kosten eener een- voudige houten brug is dit bedrag niet medegerekerid,

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 6