Verdîeping Van Merlenvaart en wijziging brug in het weiland over die vaart 12 Februari 1914. Aan den Raad der Gemeente Heemstede ln onze vergadering van 28 October I. I is de wenschelijkheid ter sprake gekomen tot het behoorlijk bevaarbaar maken van de Van Merlenvaart van de Ringvaart af naar Groenendaal Deze bevaarbaarma- king is wenschelijk om te bevorderen, dat mest, dekriet enz met schuiten naar de verschillende aan die vaart gelegen landerijen kan worden gebracht en de daarvan afkomstige producten dan eveneens op gemakkelijke wijze kunnen worden afgehaald Boven- dien wordt hierdoor ook de mogelijkheid geopend om met motorbootjes en pleiziervaartuigjes tot aan Groe ncndaal te kunnen doorvaren. Besloten werd daarom het advies in te winnen van den Gemeente-Opzichter, ten einde een overzicht te verkrijgen van aan deze verbetering verbonden kosten. Dat advies werd, vergezeld van een peilingstaat van de Van Merlenvaart op 21 November 1913, den 24sten November d. a. v. ontvangen. Wij ontleenen daaraan het volgende r<-n einde de Van Merlenvaart behoorlijk bevaar- baar te maken is het noodzakelijk, dat deze geheel wordt uitgediept tot op 1.85 M beneden A. P. water- stand 1.25 M. met eene bodembreedte van 4 M, en taludhellingen van 2 op 1. Om de doorvaart ook voor schuiten geladen met dekriet en voor motor- bootjes enz. mogelijk te maken zai de over die vaart bestaande vaste brug ter verbinding van de percee- len weiland kadastraal bekend Sectie C. no. 1368 en 1378 moeten worden vervangen door een ophaal- brug. Bij de verandering van de bestaande brug in een ophaalbrug kan worden gebruik gemaakt van uit Groenêndaal afkomstig hout. De kosten verbonden aan het uitdiepen bedragen naar raming ongeveer f 500 en die van het veran- deren van de brug ongeveer f 100. Door belanghebbenden, speciaal bij een goede vaart voor motor- pleizier-vaartuigen is eene bijdrage

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 9