Âandeelen in Âutobusdienst. 2 April 1914. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Wij hebben de eer U hierbij ter vaststelling aan te bieden een ontwerp-besluit tot het nemen van aandee- len in het kapitaal der N. V. Maatschappij tot Exploi- tatie van een Autobusdienst Groenendaal-Heemstede- Haarlem en terug De oprichting van een dergelijken dienst is eene zaak, waardoor het belang der ingezetenen van bijna de geheele gemeente zal worden gebaat. De klachiten immers. die door bewoners van Bosch en Vaart en omgeving, geuit worden over slechte verbinding met het Raadhuis en Groenendaal zijn vele eveneens die van bewoners voornamelijk van den Heerenweg en de Zandvoortsche Laan over de verbinding met Haar- lem. Wel voorziet de lokale tramdienst eenigszins in de behoefte voor de bewoners van den vroegeren Binnenweg, doch als ideaal vervoermiddel staat deze nog niet bekend. Het is dan ook zeer waarschijnlijk, dat, wanneer het particulier initiatief deze zaak niet had aangepakt, de gemeente zich binnenkort voor de noodzakelijkheid had zien stellen zelf middelen te beramen tot verbetering van het verkeer. Dat dit zeer belangrijke uitgaven en veel arbeid en zorgen voor de gemeente zou gebracht hebben, behoeft wel geen betoog. Waar dus in deze door particulieren reeds voor 3/5 gedeelte de benoodigde gelden zijn bijeengebracht en bij voldoen aan het verzoek de gemeente slechts voor een gedeelte het risico van de Exploitatie met de gewone rechten als aandeelhouder zal hebben. ter- wijl verder voor de Exploitatie geheel door particulieren zal worden gezorgd, zcodat daaruit voor de gemeen- te geen last en zorgen maar indirect wel voordeel zal voortkomen, meenden wij bijbehoorend ontwerp - be- sluit aan U te moeten voorleggen. HEEMSTEDE, 24 Maart 1914. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 51