Aankoop van terreinen 2 April 1914. HEEMSTEDE, 24 Maart 1914. Aan den Raad der Oemeente Heemstede. Wij hebben de eer U hierbij ter vaststeiling aan te bieden een besluit tot aankoop van de daarbij behoo- rende onroerende goederen van de heeren Johannes Cornelis van den Berg en Quirinus van den Berg. De gemeente wordt thans in de gelegenheid gesteld tegen billijken prijs de perceelen van genoemde heeren gelegen langs de Wippervaart in eigendom te verkrij- gen. De voor deze terreinen gestelde koopsom van f 36084 is gelijk aan de som, waarop een en ander is gewaardeerd door den heer Joh C. Reinders Fol- mer, administrateur, wonende te Amsterdam, die als bevoegd deskundige op ons verzoek als taxateur op- trad en wiens rapport voor U ten Raadhuize ter in- zage ligt. Wij kunnen, na nauwgezet persoonlijk onderzoek. ons geheel met dat rapport vereenigen, achten de waarde juist berekend en meenen, dat het bezit der terreinen voor de gemeente zeker de genoemde waar- de vertegenwoordigt. De voorwaarden zijn genoemd in de voorloopige koopcontracten, welke mede voor U ten Raadhuize ter inzage liggen. Wij meenen goed te doen het na volgende onder Uwe aandacht te brengen Over het geheel ontbreekt het deze gemeente aan goede ver- keerswegen voor de scheepvaart. Aan de oostzijde wordt de gemeenîe begrensd door Spaarne en Ringvaart. Gelegenheid tot laden en lossen bestaat voor het centrum der gemeente slechts aan de losplaats aan den Meerweg, op vrij verren afstand dus van dat centrum verwijderd. Groote schepen meer in het midden der gemeente te kunnen brengen is van groot belang te achten. De Wippervaart is daarvoor te smal. te bochtig en te ondiep Door die vaart te verbreeden, de bochten af te snijden en haar op flinke diepte te brengen zou het verlangde goede vaarwater verkregen worden. Om daartoe te geraken is het bezit van verschillende terreiuen noodig, waaronder die waarvan de aankoop thans wordr voorgesteld, en waaromtrent reeds voor- loopige koopcontracten zijn gesloten, die echter uiter- lijk I Mei a s. in definitieve moeten worden omgezet.

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 55