2 April 1914. Dit is de reden, dat reeds nu dit voorstel wordt gedaan. Liever hadden wij gewacht tot wij U tevens hadden kunnen voorstellen de overige benoodigde terreinen ook aan te koopen. De onderhandelingen daaromtrent zijn ver gevorderd en de stand daarvan geeft aanleiding om te verklaren, dat die tot een bevreaigend voorstel zullen kunnen leiden, zoodat daarvoor geen onteigening zal gevraagd behoeven te worden. Wij wenschen er nog op te wijzen, dat deze ver- betering ook aan de gemeente-gasfabriek ten gOede zal komen, daar de aanvoerkosten van verschillende materialen, speciaal van de kolen, daardoor belangrijk zullen verminderen en de van die fabriek afkomstige producten beter zullen kunnen worden vervoerd. Volgens rappoit van den Directeur der Bedrijven acht deze het mogelijk, dat er op de aan- en afvoer- kosten eene besparing kan worden gemaakt van zoo- danig bedrag, dat daarmede rente en aflossing var, een kapitaal van f 50.000 zullen gedekt kunnen wor- den lndien nog niet spoedig tot het maken van dit ver- bindingskanaal wordt overgegaan kunnen deze gronden worden verhuurd tegen een bedrag waaruit de rente van het aankoopkapitaal grootendeels kan worden vergoed De thans aan te koopen terreinen zullen niet in hun geheel tot kanaal vergraven moeten worden. Een deel za! daarvan voor cultuur verhuurd kunnen worden, terwijl een ander deel vermoedelijk geruild kan wor- den tegen andere benoodigde gronden. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen der Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente Heemstede van den 2 April, 1914. De Voorzilter,

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 56