Ouderdomsrenten aan behoeftigen. 2 April 1914. HEEMSTEDE, 24 Maart 1914. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. De Raad der gemeente Velsen heeft een adres ge- richt aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal met bezwaren tegen eenige bepalingen in het ontwerp van wet tot verleening van ouderdomsrenten aan behoefti- gen en heeft gemeend Uwen Raad tevens te moeten uitnoodigen aan dit adres adhaesie te betuigen. Dit adres vraagt te willen handhaven het thans gel- dend beginsel, dat ouderdomsrente en administratieve bemoeiingen voor deze aangelegenheid komen ten laste van het Rijk en deze niet zullen worden gebracht ten iaste der gemeenten. Ofschoon het wellicht de bedoeling is van Velsen's Raad, dat er geen bezwaar bestaat om de administra- tieve werkzaamheden uit te voeren, mits de Staat daar- van de onkosten vergoede, zoo komt zulks naar onze meening toch niet voldoende duidelijk uit. Uit de co.nclusie van het adres zou ziju op te ma- ken, dat men zelfs tqägen de administratieve bemoei- jngen bezwaar zou hebben ook al werden de onkos- ten daarvan vergoed. Dit nu lijkt ons niet juist Wij zouden ons iiever op het standpunt willen stellen van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten, zooals dit standpunt is uiteengezet in haar adres aan de Iweede Kamer, waar- van de conclusie volgens de bladen luidt 1. aat door het Rijk aan de Gemeenten zal worden uitgekeerd het volle bedrag. dat de Gemeenten aan de gerechtigden zullen hebben uit te betalen 2. dat door het Rijk aan de Gemeenten zullen wor- den vergoed alle door haar te maken kosten aan de uitvoering der wet verbonden. Wij achten het echter niet noodzakelijk om, waar de Tweede Kamer zeker voldoende aandacht zal schenken aan het adres van genoemde Vereeniging

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 59