20 Mei 1914 5 juist voor deze bewoners de cotnmunicatie rnet Haar- lem verbeterd wordt, terwijl voor all& andere bet ver- keer in de gemeente zelf zal worden vergemakkelijkt. Waardoor de gekozen route de Haarlemmérhout en Groenendaal benevens tal van pubfieke gébouwen Raadhuis, Postkantoor, Kerken, Vereenigingsgebou- wen, Gestichten beter bereikbaar zullen zijn waar verd'er het verkeer tusschen Binnenweg en Heeren- weg per autobus mogelijk wordt gemaakt, daar be- staat geen twijfel meer, dat aan alle gemeentenaren een groot gerief wordt geboden. Als men dan nog bedenkt, hoe toename van het vreemdelingenverkeer den winkelstand steeds ten goede komt en ten slot- te de kans op vermeerdering van welgestelde rnwo- rers bij beter verkeer langs den Heerenweg den bloei der gemeente slechts kan bevorderen, dan is het bil- lijk te achten, dat het gemeentebestuur de verkeers- verbetering, zooal niet geheel zelf ter hand neemt, dan toch terdege steunt. Nog kort geleden bleek ook de gemeenteraad dit inzicht te deelen en wel bij het voorstel van den heer Tromp om ten gerieve der wandelaars in het Noorder- kwartier der gemeente ee:n brug te bouwen over de Leidschevaart. In beginsel keurde Uw geacht College den bouw van deze brug. die ook ten slotte wel min- stens twee duizend gulden zal kosten etr ieder jaar aan onderhoud geld zal vorderen. met algemeene stemmen goed We zullen niet ontkennen, dat ook hier een gemeentebelang wordt gediend, al staat het zeker verre achter bij het scheppen van een beter verkeer in het centrum maar we zijn toch eenigszins verwonderd over het feit, dat Uw College zich bij den bouw der bedoelde brug tevreden stelde met een paar adressen zonder eenige geldelijke bijdrage van belang- hebbenden, terwijl bij onze ear.vrage een beiangrijk of- fer in geld en vooral in zorgen, althans bij enkele le- den van Uwen Raad, maar weinig waardeering mocht verwerven. We zouden dit voorbeeld nog met meerdere kunnen aanvullen, maar willen, om niet te uitvoerig té worden, nog slechts even ter Uwer kennis brengen, weike be- langrijke sommen de gemeente Heemstede elders in het dorp voor verbetering van het verkeer, niet voor éénmaal, maar telke jare uitgeeft. Zooals Uw geacht College bekend is komen de on-

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 11