20 Mei 1914 7 van meening kan bestaan over de kwestie, of de ge- vraagde hulp te hoog is. De Voorzitter van Uw College heeft daarop reeds ontkennend geantwoord met verwijzing naar andere corporaties, die voor vervoermiddelen dikwijls be- langrijk meer bijdragen dan van particuliere zijde werd bijeengebracht. Onze vennootschap heeft reeds ge- zorgd voor ruim drie vijfde der benoodigde gelden en vraagt derhalve nog niet twee vijfde van de ge- meente. Bovendien neemt zij alle zorgen voor beheer en exploitatie op zich en betracht ze bij de oprichting de grootst mogelijke zuinigheid. Indien, zooals op andere plaatsen, de gemeente zelf de zaak had op touw gezet, ware wellicht alles groot- scher begonnen, nieuwe autobussen aangekocht, mis- schien ook geld ingeboet door proefrijden en v. are ten slotte om te beginnen wel een 3 maai grooter ka- pitaal noodig geweest, althans minstens f. 30000.-- De 5000 gulden, door onze vennootschap, men be- denke ook dit nog, niet als subsidiemaar als deel- name in het aandeelenkapitaal gevraagd, moeten dus niet alleen in verband met het voor onze onderneming direct noodige kapitaal beschouwd worden, maar men vrage zich eens af, of vcor het scheppen van een nieuw verkeer een som als de gevraagde, die bovendien nog rente kan opleveten, op zich zelf te hoog mag uor- den geacht Als Uw geacht College deze gezichts- punten nader overweegt, twijfelen wij niet, of het zal de overtuiging deelen, dat onze aanvrage om steun van de gemeente verantwoord en billijk is. Ad. 3 de verkeersverbetering aan den Binnenweg zal tegengehouden worden zijn wij zoo vrij het vol- gende op te merken. Wil men toestanden verbeteren, dan moet men zelf de handen uit de mouw steken en niet op anderen wachten. Zoo ook hier door de inwoners zelf moet zoo mogelijk het initiatief genomen worden. Reeds het bericht, dat een autobusdienst zou wor- den opgericht, is waarschijnlijk voor de stoomtram- maatschappij een weldadige prikkel geweest. Met den eersten Mei is al een veel drukker dienst ingevoerd en is, door den aanleg van een wissel, het mogelijk gemaakt, dat de lokaaltram tot het Wilhelminaplein

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 13