Brug over de Leidsehevaart. 20 Mei 1914. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. ln uwe vergadering van 12 Februari j.l werd liet voorstel tot het maken van een brug over de Leidsche- vaart kostenraming f 1072 50) aangehouden tot eene volgende vergadering om vooraf nog eens na te gaan in hoeverre het mogelijk was aan het verlangen van den heer Tromp te voldoen om het model der brug te veranderen in die mate, dat zij ook geschikt zal zijn voor rijwielen en kinderwagens. Hiervoor is een nieuw plan ontworpen, dat wij thans uv\e vergadering aanbieden, terwijl de teekening op de secretarie voor U ten inzage is nedergelegd. Dit nieuwe plan geldt weder een voetburg. waarbij de trappen zijn veranderd in taludshellingen, deze hel- lingen zijn genomen, 18 cM. per Meter. welke hel- ling behoorlijk begaanbaar is. Voor een goed overzicht dezer helling wordt verwe- zen naar de brug. welke zich bevindt in het pad loo- pende van den Doodweg naar het molentje in Groe- nendaal, de hellingen dezer brug zijn 20 cM. per Me- ter. De brug aan den Spaarndammerweg bij de werf Conrad te Haarlem heeft hellingen van pïm. 14 cM. per Meter. De kosten van deze brug zooals zij thans op tee- kening is gebracht worden geraamd op plm. f 2428.-, daarbij is gerekend dat aan de Westzijde twee vleu- gels moeten worden gemaakt, noodig geacht om het- jaagpad langs den Leidschenvaartweg niet te versper- ren en tevens om het wandelend publiek, dat van de Zuid- of Noordzijde komt en van de brug gebruik wenscht te maken, niet onnoodig te laten omloopen wat noodig zou zijn in een der gevallen als slechts één vleugel zou worden gemaakt. Het wil ons voorkomen dat het belangrijke kosten- verschil van plm. f 1355.50 niet geheel gemotiveerd wordt door het meerdere gemak, dat enkelen er van zullen hebben en daarom meenen wij ons te moeten houden bij ons voorstel van 27 Januari j.l. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, Behoort bij de Notuien der Openbare Raadsverga- dering van 20 Mei 1914. Heemstede, 6 Mei 1914. D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS. De Voarzitter, De Secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 5