Âandeelen in Autobusdienst. 20 Mei 1914. HEEMSTEDE, 13 Mei 1914. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. in Uwe vergadering van 2 April j.l. werd aange- houden ons voorstel tot deelname in het kapitaai der N.V. Maatschappij tot Exploitatie van een Autobus- dienst Groenendaal Heemstede Haarlem en terug voor een bedrag van f 5000omdat het wenschelijk werd geoordeeld eerst nog eene gedetailleerde begrooting van kosten en verdere inlichtingen te ontvangen Wij hebben ons hierom tot die Maatschappij gewend om meerdere gegevens, waarop wij bij haar antwoord van 2 Mei 1914 ontvingen eene gedetailleerde exploi- tatierekeuing, de aanstaande zomerdienstregeling, de statuten en verschillende meerdere gegevens, welke vcor U ten Raadhuize ter iezing liggen. Genoemd antwoord der Maatschappij, waarin nader wordt ingegaan op de bezwaren door leden Uwer vergadering in het midden gebracht, gaat in afdruk hierbij. In het kort wenschen wij nog het volgende uiteen te zetten. Toen onze zich uitbreidende gemeente voor een goed beheer nieuwe eischen ging stellen, zijn wij begonnen met de eerst noodzakelijke werken als rioleering, raadhuisbouw, wegenverbetering, reinigingsdienst, gas- en duinwaterbedrijf. daarop is het vorig jaar besloten tot de oprichting van het electriciteitsbedrijf en den aankoop van het wandelbosch Groenendaal en thans is aan de beurt de verbetering van het verkeer te land en te water. Bij de exploitatie der gas en duinwaterbedrijven zit bij ons College niet de bedoeling voor om allecn daarheen gas en water te brengen, waar directe winst is te verwachten. Geheel in dezelfde lijn ligt het ver- leenen van steun aan het initiatief van ingezetenen, die verbetering van het verkeer voor Heemstede met omgeving zich ten doel stellen door de oprichting van den Autobusdienst.

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 7