20 Mei 1914. 2 Als wij voorstellen voor f 5000— deel te nemen in het kapitaal der Maatschappij, dan brengt.de Raad bij aanneming van dit voorstel voor eene flinke ver- betering van het verkeer in de gemeente geen zwaar- der offer dan reeds meer dan eens door ons is voorgesteld te brengen door uitbreiding van het hoofd- buizennet van gas- en duinwaterleiding. Evenals wij bij de aanbieding der eerste begrooting v°or het electriciteitsbedrijf uit den aard der zaak niet geheel betrouwbare cijfers konden geven, zoo kan ook de Maatschappij dit niet doen bij den exploi- tatie-opzet. Maar indien zich geen onverwachte groote tegenspoeden voordoen, is het lang niet uitgesloten dat de Maatschappij op de te nemen aandeelen een' dividend kan uitkeeren, terwijl in elk geval, wegens de groote zuinigheid die bij den opzet betracht is, als vaststaande kan worden aangenomen, dat een flink gedeeite van het aandeelenkapitaal niet kan ver- loren gaan. Wij vertrouwen, dat de verstrekte nadere gegevens Uw College zullen overtuigd hebben van de wensche- lijkheid om mee te gaan met ons voorstel tot het deel- nemen voor f 5000.in het kapitaal der Maatschappij Wat betreft de mogelijkheid om tegelijkertijd met deze zaak de tramplannen te bespreken, moeten wij mededeelen, dat de Tramcommissie van oordeel was. dat die plannen nog niet zoover gevorderd waren, dat daarover met vrucht eene bespreking in den Raad' zou kunnen worden gehouden. Ons College is met die commissie van meening, dat er eerst dan sprake kan zijn van behandeling in den Raad, wanneer er omtrent verschillende hoofd- punten meer zekerheid zal bestaan, dan tot nu toe het geval is. De vraag, of de Gemeente al dan niet steun zal geven aan den Autobusdienst door het nemen van aandeelen, is naar onze meening rijp voor eene be- slissing en dat is nog niet het geval met de tram- kwestie. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de Notulen der Openbare Raadsverga- dering van 20 Mei 1914. e Voorzkter, Secretaris

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 8