20 Mei 1914. HEEMSTEDE, den 2 Mei 1914. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. De Raad van Beheer der N. V. Maatschappij tot Exploitatie van een Autobusdienst Groenendaal-Heem- stede-Haarlem en terug, kennis genomen hebbende van de discussies over zijn aanvrage in de vergade- ring van Uwen Raad op 2 April 1914, waarbij de wensch werd uitgesproken meer licht in deze zaak te ontvangen, heeft de eer U, mede naar aanleiding van den brief van Burgemeester en Wethouders van 3 April 1914. No. 76/35, hierbij de noodige schrifte- lijke gegevens te doen toekomen en maakt tevens van deze gelegenheid gebruik om op eenige hoofd- punten nog wat nader in te gaan, in de hoop daar- door een meer gevestigd oordeel over deze aan- vrage mogelijk te maken. De bezwaren, door enkele leden geopperd, waren in hoofdzaak van drieërlei aard 1o. De directe voordeelen voor de gemeentenaren zouden niet groot zijn 2o. De onderneming zou te veel steun vragen in verhouding tot het nut, dat ze voor de gemeente kan opleveren 3o. De verbetering van het vervoer aan den Bin- nenweg zojj door den autobusdienst vertraagd worden. Ad 1. weinig tlirect voordeel werd door een der Raadsleden opgemerkt, dat een autobusdienst, zooals door ons ontworpen, een gebrekkig vervoermiddel is, daar het slechts om de 20 minuten passagiers ver- voert en de bussen bovendien dikwijls met vreemde- lingen gevuld zullen zijn een electrische tram zou veel beter aan het doel beantwoorden. Daartegenover zijn wij van oordeel dat een 20-mi nuten autobusdienst en zelfs een minder druk vervoer een belangrijke verbetering beduidt voor de bewo- ners van den Heerenweg, waar nu in het geheel geen vervoermiddel bestaat en ook voor die van den Bin- nenweg, waar dan, de stoomtram inbegrepen, 's zomers meer dan 50 maal de gelegenheid zal bestaan heen en weer naar Haarlem te gaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 9