30 Juni !9'.4. De fcepaling is niet van toepassing voor zoover het betreft honden, welke zich bevinden op eene plaats, waar eene hondententoonstelling wordt gehou- den. Na artikel 10bis wordt ingevoegd een nieuw artikel \0terluidende als volgt Met boete van ten hoogste f 5.wordt gestraft ieder, die met papier, potlooden, lucifers, zeep, garen,, band of dergelijke koopwaar langs de huizen der in-. gezetenen of op straten of wegen vent, of zoodanige waren te koop aanbiedt zonder schriftelijke vergunning daartoe afgegeven door Burgemeester en Wethouders Met gelijke boete wordt gestraft hij, die met bedoelde waren vent, of deze te koop aanbiedt, zon- der bij zich te dragen een schriftelijke vergunnirg in het eerste lid bedoeld, zoomede hij die nalaat zooda- nige vergunning op de eerste aanvrage van de amb- tenaren of beambten van politie te toonen. Na artikel 12 wordt ingevoegd een nieuw artikel 12bis luidende ats votgt Met boete van ten hoogste f 20,— wordt gestraft a. leder die op straten of wegen voetbal of ande- re voor het publiek of voor de omwonenden hinder- lijke spelen speelt b. leder die niet gehoorzaamt aan een bevel der politie om het spelen op straten en wegen te staken. Na artikel 36 worden ingevoegd de volgende arti- kelen Artikel 36 bis. Onder rijtuig wordt verstaan elk vervoermiddei be- stemd om te land door een of meer trekdieren of door mechanische kracht, welke niet op of aan het vervoermiddel zelf aanwezig is te worden voortbewo- gen, met uitzondering van wagens dienende tot het vervoer langs tramwegen. Een vervoermiddel bestemd om uitsluitend of mede door eene mechanische kracht op of aan het vervoer- middel zelf aanwezig anders dan langs spoorstaven te worden voortbewogen, wordt ter onderscheiding van andere aangeduid door de benaming motorrijtuig.

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 11