Algeraeene toslicbting tot de begrooting der Inkorasten en Uitgaven van de geraeente Heemstede vüor den dienst van 1914. 1 September 1914. Toen door ons in de maand Juli dezes jaars reeds eenige hooîdpunten der begrooting werden behandeld, werd dit gedaan onder den indruk, dat de gemeente- financiën zich in gunstigen toestand bevonden. Sedert is de oorlog in Europa uitgebarsten en on- dervindt ons Vaderland dus ook onze gemeente daar- van de gevoelige nadeelen. Hoe de toestand in 1915 zal zijn, kan niemand zeggen. Daarom komt het ons thans gewenscht voor om op de begrooting van uitgaven voor dat jaar slechts het noodzakelijk geachte uit te trekken. en daarop geen buitengewone verhoogingen van eenig beiang te brengen. De opbrengst van de voornaamste posten van in- komsten moet geheel als een raming worden be- schouwd, die kan tegenvallen. Mocht die opbrengst meevallen dan zouden wij bij suppletoire begrooting later toch nog de noodige uitgaven voor andere zaken aan Uw oordeel kunnen onderwerpen. Zooals de za- ken nu staan, meenen wij, dat evenals in ieder ge- woon huishouden, in de gemeente huishouding groote voorzichtigheid is aan te bevelen. Dit neemt niet weg, dat de toestand juist kan vor- deren, dat de gemeente, teneinde tegemoet te korr.en aan de werkloosheid, werken zou doen uitvoeren, die productief zouden zijn, of althans in belangrijke mate aan de gemeente ten goede zouden komen. Maar die noodzakelijkheid of w.enschelijkheid kan reeds vöor 1915 gevoeld worden en de uitvoering van dergelijke werken moet om zoo te zeggen, als dit mogelijk blijkt, zoo spoedig mogelijk geschieden, als eenmaal daartoe kan worden besloten. Maar dan is ook regeling bij suppletoire begrooting telkens de aangewezen weg. De kosten van dergelijke werken zouden toch uit leeninggelden, niet uit de gewone inkomsten, bestreden moeten worden. Heemstede, 25 Augustus 1914. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de Notulen der Openbare Raadsverga- dering van 1 September 1914. De Voorzitte De Sécretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 1