6 October 1914. Tegemoetkoming pensioen J. H. Snijder. In deze vergadering wordt aan U voorgesteld aan den heer J. H. Snijder, ambtenaar van den Burgerlijken Stand, op diens verzoek met ingang van 1 Januari a. s. êervol ontslag te verleenen wegens het bereiken van den 65 jarigen leeftijd en meer dan 40 jarige dienstvervulling in gemeentelijke betrekkingen. Door den heer Snijder zal ingevolge de Pensioenwet voor de gemeenteambtenaren 1913 pensioen worden aangevraagd. Volgens de Verordening regelende de samenstelljng en de jaarwedden van het Secretarie-Personeel bedraagt de jaarwedde van den heer Snijder als commies-chef ter secretarie rnet meer dan 40 dienstjaren /1400. doch deze wordt verminderd tot /1100.— volgens art. 2, 3de lid, dier Verordening, omdat hij als ambtenaar van den Burgerlijken Stand eene jaarwedde van/300. geniet. De heer Snijder kwam op 20 April 1874 m deze ^emeente in betrekking, als ambtenaar ter secretarie, zoodat hij als zoodanig meer dan 40 dienstjaren heeft en recht heeft op vol pensioen. Als ambtenaar ter secretarie heeft hij gedurende dien tijd steeds de werkzaamheden van den Burgerlijken Stand verricht totdat hij na de wijziging der Qemeen- tewet bij de wet van 1 Februari 1904, Staatsblad No. 25 met ingang van 1 September 1904 tot ambte- naar van den Burgerlijken Stand werd benoemd. Nu doet zich hierdoor het bijzondere geval voor, dat hij als ambtenaar van den Burgerlijken Stand slechts ruim 10 dienstjaren heeft, daar het verrichten derwerkzaam- heden van den Burgerlijken Stand vöör de officieele benoeming tot die betrekking vermoedelijk voor het pensioen niet zal meetellen. Indien genoemde wijziging der Gemeentewet niet de mogelijkheid had geopend, om een ambtenaar ter secretarie te benoemen tot ambtenaar van den Burger- lijken Stand, dan zou met zekerheid de heer Snijder nu over het gemiddelde totaal der jaarwedden recht hebben op vol pensioen, daar zijne jaarwedde dan niet gesplitst was. De totale jaarwedde van/1400.— wegens genoemde betrekkingen wordt door den heer Snijder genoten

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 13