29 October 1914. Geldleening. De Raad der Gemeente Heemstede; Overwegende, dat het wenschelijk voorkomt een gedeelte, groot 36000.—, der vrij belangrijke vlottende schuld vast te leggen, nu een in verband met de tijds- omstandigheden gunstig aanbod is gedaan; Overwegende, dat wegens een aflossingstermijn van 24 jaren, het beste schijnt aan te wijzen dat uit de geldleening zullen betaald worden de kosten wegens uitbreidingswerken der Gasfabriek; Gelet op volgnummer 40 der gemeente-begrooting voor 1914; Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethou- ders en gezien het advies van de Financieele Commissie Gelet op de artt. 136 en 194 der Gemeentewet; BESLUIT Burgemeester en Wethouders te machtigen tot het aangaan van eene geldleening ten laste der gemeente Heemstede tot een bedrag van zes en dertig duizend gulden tegen parikoers en tegen eene rente van vijf procent per jaar en verder op den grondslag van de volgende bepalingen: le. de gelden zullen opgenomen worden op door Burgemeester en Wethouders in overleg met den geld- schieter vast te stellen datum 2e. van de geleende hoofdsom zal op nader door Burgemeester en Wethouders in overleg met den geld- schieter vast te stellen datum jaarlijks vijftienhonderd gulden afgelost worden te beginnen in het jaar negen- tien honderd en vijftien; 3e. de gemeente is bevoegd om ieder jaar grootere bedragen dan vijftien honderd gulden op den overeen- gekomen datum of om de geheele schuld of het on- afgeloste deel daarvan ineens af te lossen 4e. bij aflossing binnen tien jaar na den datum van de overeenkomst van geldleening op andere wijze dan onder 2 is bepaald zal de gemeente aan den geldschieter betalen een bedrag van U/4 procent over hetgeen meer wordt afgelost dan volgens het onder 2 bepaalde moest worden afgelost, als vergoeding voor vervroegde aflos- sing ook dan indien na het geheel opeischbaar worden

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 3