Kasgeldleenlig. l 25 Februari 1915. Aan den Raad der Oemeente Heemstede Teneinde de verplichte aflossingen van de kasgeld- I eningen betreffende het dienstjaar 1914 te kunnen b<"talen, hadden wij de eer U voor te stellen bij ons acîvies van 17 November 1914, te besluiten tot het aangaan van eene kasgeldleening voor het jaar 1915 tot het op de begrootmg voor dat dienstjaar vermelde bedrag van f 200 000— Wij meenen, dat uit deze kasgeldleening behalve de genoemde verplichte aflos- singen der kasgeldleeningen over 1914 zouden kun- nen worden betaald rie uitgaven ten behoeve van de uitbreiding van de gas duinwater en electriciteitsbe- drijven volgens de gemeente-begrooting voor 1915 en verder zou kunnen worden voorzien in het noodige kasgeld voor de gemeente en hare bedrijven. Nu is ons echter nader gebleken, dat bij het afgc- ven van wissels of promessen, welke om de drie maanden vernieuwd worden, feitelijk machtiging moet worden verleend tot het opnemen van viermaal zoo groot bedrag als op een bepaald oogenblik de ge- meente schuldig is. De gemeente toch moet telkens bij het vervallen na 3 maanden van een wissel of promesse voor het bedrag daarvan een bevelschrift van betaling afgeven. Het wordt dan telkens immers eene nieuwe leeriing waarvan de opbrengst als ontvangst wordt geboekt, terwijl de betaling van een vervallen wissel of pro- messe als nieuwe uitgäaf moet worden aangemerkt Bij een kasgeldschuld als thans bestaat van onge- veer f 200.000 is dus, ook al wordt dit bedrag niet verhoogd, een begrootingspost noodig van f 800.000 Daarom komen wij thans met een voorstel om het toegestane bedrag der kasgeldleening te verhoogen met f 600.000. Het blijft wenschelijk zoo noodig kasgeld te kunnen blijven opnemen teneinde in de gelegenheid te zijn den geschikten tijd tot het sluiten eener definitieve lee- ning te kunnen afwachten en toch te kunnen doorgaan met aan alle verplichtingen te voldoen. Wij vertrouwen dat Uw College zich hiermede zal kunr.en vereenigen en bijgaand besluit kunnen vast- stellen. Heemstede, 17 Januari 1915. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, Behoort bij de notulen der openbare raadsverga- dering van den 25 Februari 1915. D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS. -De Secretaris, De Voorzit:

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 17