Yerkoop Bosbeek. 25 Februari 1915. Aan den Raad der Gemeente Heemstede Toen in het begin van 1913 onderhandeüngen wer- den aangeknoopt met de Erven van Vrouwe Douai- riëre Van Merlen - Visser van Hazerswoude overden aankoop van het buitengoed Groenendaal en Bosbeek hebben wij getracht. waar het ons te doen was om een wandelbosch voor de gemeente te verkrijgen, het daarheen te leiden, dat het heerenhuis Bosbeek met eenig terrein daaromheen niet in den koop zou zijn begrepen Genoemde erven hadden daartegen bezwaar. De gemeente kwam dus ook in het bezit van Bos- beek. Zooals U bekend is. bleeî dit buitenverblijf met hertenbaan afgesloten en werd het niet voor het pu- bliek opengesteld. terwijl het te huur werd aangeboden. Weliswaar zijn er meermalen personen geweest, die over huur dachten en zijn er ook met enkelen hunner onderhandelingen gevoerd, doch tot een resultaat leid de zulks tot nog toe niet. Gedeeltelijk zal zulks wel het gevolg zijn geweest van het feit, dat personen die een dergelijk perceel kunnen bewonen, liever ei- genaars dan huurders zijn. Herstellingen aan het uitwendige van het heeren- huis, ofschoon vooral wat verfwerk betreft, dringend noodzakelijk, werden nog niet i.oor ons ter hand ge- nomen, omdat men in de onzekerhetd verkeerde, wat de toekomst van het gebouw zou zijn Toen is, daar zich geen particulier als huurder meer voordeed, door ons gedacht aan de exploitatie van Bosbeek als hôtel. Een plan van inrichting daartoe met aanbouw van slechts één vleugel werd opgemaakt en het is gebieken dat daarmede een bedrag van ruim f 41000— was gemoeid. Wij waren huiverig om U voorstellen te doen tot uitvoering van een pian, waaraan zooveel risico was verbonden. Het bleek dus meer en meer, dat Bosbeek voor de gemeente een schadelijk bezit kon worden. Thans heeft zich echter een kooper voorgedaan n.l. Jhr Ch. van de Poll te Haarlem. die eigenaar wenscht te worden van het heerenhuis Bosbeek met een ter-

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 33