6 October 1915 Waar het echter mogelijk is, dat de aannemer met groot voordeel dien grond voor eigen gebruik kan benutten, en hij dus in dat geva! lager zou kunnen inschrijven dan bij demping van het rietland, daarzou zich het geval kunnen voordoen, dat die demping ten slotte te kostbaar werd en daarvan voorloopig zou moeten vvorden afgezien. De beslissing hierover zou dus aan ons moeten worden overgelaten. Wij zijn voornemens om na té gaan hoeveel de demping ten hoogste mag kosten om daaruit voor- deel te kunnen trekken. Wij merken hierbij op, dat volgens genoemd erfpacht-contract, de demping ook geleideiijk zou kunnen geschieden, en dus daarmede nog niet terstond behoeft te worden aangevangen, zoodat de verplichting van het erfpacht-contract nog niet tot dadelijke demping noopt. Wat den aanleg van wegen betreft merken wij op, dat het de bedoeling is den weg van de Zandvaart naar het Spaarne voorloopig nog niet te verharden. Wel zal dit het geval zijn met een weg van de Raadhuisstraat naar het kanaal en langs het kanaal tot de Zandvaart. Daarin zal dan tevens van de Raadhuisstraat naar het kanaal rioleering worden aangebracht. De weg vanaf het kanaal nabij de gasfabriek in Oostelijke richting en daarna in Noordelijke richting naar den weg van de Raadhuisstraat tot het kanaal is voor- loopig alleen bestemd voor het daarin aanleggen van een hoofdbuis der gasleiding, om daardoor de zeker- heid van de gasvoorziening te bevorderen. In plaats van het Kwakelbrugje over de Wippervaart in het Cloosterpad is een nieuwe voetbrug ontworpen met een doorvaarthoogte van 5 Meter en uitneembaar middengedeelte. Ons is verzekerd, dat bij deze doorvaarthoogte de scheepvaart niet belemmerd zal worden. Toch achten wij het gewenscht, wanneer zulks voor enkele gevallen noodig mocht blijken, het middengedeelte uit te kun- nen nemen. Wij hebben er over gedacht om deze brug geheel te laten vervallen. Daarmede zou echter ook het Cloosterpad als publiek voetpad verdwijnen en van den legger moeten worden afgevoerd, welke afvoe- ring met formaliteiten gepaard gaat, terwijl het onze- ker is, of Gedeputeerde Staten die afvoering zouden

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 2