BEDRIJFSVERORDENING KEINIGDîÔSDIENST 29 December 1915. De Raad der Gemeente Heemstede Overwegende, dat het wenschelijk wordt ^geacht als proef voor den tijd van één jaar het ophalen en verwijderen van haardasch, huisvuilnis en beerte doen uitvoeren door den dienst van openbare werken, daar de gehouden openbare aanbesteding niet tot het ge- wenschte resultaat heeft geleid Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wet- houders BESLUIT vast te stellen de volgende Verordening op het beheer van den gemeenteiijken reiniefingfsdiensl te Heemstede gedurende 1916. Artäkel 1. Het bedrijf omvat uitsluitend de feitelijke uitvoering van het ophalen van haardasch, huisvuilnis en beer, het ledigen der straatkolken en het wegvoeren van straatvuil, alsmede den verkoop van daarvoor ge- schikte stoffen en voorwerpen. De verschillende karren wagens, slangen en het terrein met stalling en berg- plaatsen worden aan het bedrijf door de gemeente in gebruik afgestaan, terwijl ook de gemeente voor het onderhoud daarvan zorgt. Art. 2. De dagelijksche leiding van het bedrijf is, onder toezicht van Burgemeester en Wethouders opgedragen aan den Gemeente-Opzichter, aan wien het geheele personeel ondergeschikt is. Art. 3. De ontvangsten en ultgaven van het bedrijf worden afgescheiden gehouden van de overige ontvangsten en uitgaven der gemeente. Leveringen en diensten van bedrijven onderling en van bedrijven aan de gemeente of omgekeerd, worden aan en door het bedrijf vergoed alsof zij ten behoeve van een derde hadden plaats gehad.

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 21