WERKLOOZENVERZEKERING. 29 December 1915 Aan den Raad der Gemeente Heemstede. ln uwe vergadering van 19 Augustus 1915 werd vastgesteld Het Reglement voor het Gemeentelijk Werkloozenfonds. Art. 5 van dat Reglement regelt den bijslag te verleenen aan de werklooze leden van tot het fonds toegelaten vereenigingen, en daarbij is bepaald, dat de bijslag in geen geval meer dan f 0.50 per dag zal bedragen en niet langer wordt gegeven dan over een tijdvak van ten hoogste vijftig dagen per jaar voor iederen werklooze. Het geval doet zich evenwel voor. dat verschillende vakarbeiders in deze gemeente zijn aangesloten bij vakvereenigirigen te Haarlem en door die vereenigin- gen voor hare te Heemstede wonende leden toelattng is verzocht en verkregen. Door de bovenstaande regeling, vvelke is gemaakt voor norrnale omstandigheden. verkeeren bedoelde leden en in het algemeen de in deze gemeente wo- nende arbeiders in ongunstiger conditie dan eiders, daar de door den Minister vastgestelde noodregeling welke uitkeering over een langer tijdvak toelaat, in bijna iedere gemeente geidt waar reeds een werkloos- heidsfonds was gevestigd. Teneinde liierin te voorzien en uit overweging, dat door de Regeering in een groot deel der meerdere kosten als noodmaatregel tot een bedrag van 5U pCt. wordt bijgedragen, hebben wij de eer uwe vergadering voor te stellen ook deze noodregeling te aanvaarden en daarom naast de bestaande regeling tijtielijk andere bepalingen vast te stellen als vervat in het hierbij aangeboden ontwerp besluit. met we'k besluit de Minister van Financiën zich blijkens mededeeling bij brief van 4 December j.l. Afdeeling W. V., No. 4353 zou kunnen vereenigen. Heemstede. 20 December 1915. Burgemeester en Wethouders van Heemstede D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen der openbare raadsvergade- ring van 29 December 1915. De Voorzitter, IP

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 25