WERKLOOZENVËRZEKERINt). 29 December 1915 De Raad der Gemeenle Heemstede Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wet- houders om andere maatregelen dan de bestaande ter bevordering van de verzekering tegen de geldelijke gevolgen van werkloosheid te treffen Gezien het schrijven van den Minister van Land- bouw, Nijverheid en Handel, dd. 22 Augustus 1914, no. La. C Afdeeling Arbeid en de circulaire van den Minister van Financiën dd. 7 Juni 1915, Afdeeling W. V. no. 2§Q4 Gelet op het schrijven van het Bestuur van het Gemeenteiijk Werkloozenfonds te Heemstede, dd. 6 November 1915 no. 14; BESLUIT I. De thans geldende bepalingen terzake van de bevorderi'ng der verzekering tegen de geldelijke ge- voigcn van werkloosheid in deze gemeente met in- gang van 1 Januari 1916 voorloopig buiten werking te stellen voor zoover zij onvereenigbaar zijn met de bepalingen der noodregeling. II. De bepalingen der noodregeling met ingang van 1 Januari 1916 te aanvaarden en in verband daar- mede met ingang van dien datum de navoigende regeling vast te stellen lo. De uitkeering wordt gegeven aan den verze- kerden werklooze, die ouder dan 18 jaar is, en zij bedraagt voor a. gehuwden en kosiwinners f 6.per week b. ongehuwden geen kostwinners, van 2ü jaar en ouder f 4.per week en c. ongehuwden, geen kostwinners, beneden den leeftijd van 20 jaar f 2.per week. 2o. Vorenstaande regeling geldt niet voor leden van werkloozenkassen, zôolang deze niet bij het ge- meentefonds zijn ingeschreven. 3o. De uitkeeringen van het gemeentefonds zullen elke maand bij voorschot aan de kassen kunnen worden verstrekt en zullen alsdan in de reestvolgende maand worden verrekend. Gedaan ter openbare vergadering van den 29 Decem- ber 1915. De Voorzilier,

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 26