KASGKLDLEENING. 29 December 1915, Aan den Raad der gemeente Heemstede. Wij hebben de eer U voor te stellen te besluiten tot het aangaan van eene kasgeldleening voor het jaar 1916 tot het op de begrooting voor dat dienstjaar vermelde bedrag van f 200.000. Met deze kasgeldleening kunnen de verplichte af- lossingen der nog loopende kleinere kasgeldleeningen voor tijdelijke behoefte over 1915 worden betaald en zal verder kunnen worden voorzien in het noodige kasgeld voor de gemeente en hare bedrijven. Het is wenschelijk daarvoor zoo noodig kasgeld te kunnen blijven opnemen,_ ook kan dij wenschelijk blijken om in de gelegenheid te zijn den meest ge- schikten tijd tot het siuiten eener definitieve leening voor verschillende werken in 1916 als het Kanaalplan te kunnen afwachten en toch te kunnen doorgaan met aan alle verplichtingen te voldoen. Hoewel met het oog op de buitengewone tijdsom- standigheden in het ontwerp- besluit staat vermeid dat de gelden mogen worden opgegomen tegen ten hoogste zes en een half procent kosten s jaars, is het de bedoeling de gelden tegen zoolaag mogelijke kosten op te nemen de loopende kasgeldleeningen zijn gesloten tegen ongeveer vier procent kosten'sjaars. Wij hebben derhalve de eer Uwe vergadering in overweging te geven bijgaand besluit vast te stellen. Heemstede, 22 December 1915. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. Av SWOLFS. Behoort bij de notulen der openbare raadsvergade- ring van 29 December 1915. De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 29