e Secretaris, 29 December 1915 Volgens art. 21 der Gasverordening kan de ge- bruiker van een perceel of van een gedeelte van een perceel, waarvan de jaarlijksche huurwaarde niet meer bedraagt dan f 200.op aanvrage in het door hem aangeduide perceel gas ontvangen over een muntmeter. De door den heer Tromp bedoelde middenstanders zullen derhalve vermoedelijk perceelen bewonen van eene hoogere huurwaarde, anders toch zouden zij direct op aanvrage een muntgasmeter kunnen verkrij- gen. Nu zou, of wel de Raad het bedrag der jaarlijksche huurwaarde in art. 21 kunnen verhoogen of aan ons te kennen geven. dat wij de tegenwoordige tijdsom- standigheden behooren te beschouwen als een bijzon- der geval, waarin door ons afwijking van bepalingen der gasverort ening in dit geval van de huurwaarde kan worden toegestaan. Daar de gasprijs bij levering over den muntmeter thans tijdelijk geiijk is aan den prijs van het gas ge- leverd over den gewonen meter, zou bij de verv,isse- ling met een muntmeter uitsluitend als voordeel ver- kregen wordcn het bedrag der huur van den gewonen meter. het betreft derhalve een thans tijdelijk te verkrijgen gering voordtel voor de enkele middenstanders, die omwisseling zouden verlangen, terwijl bovendien nog voor het gasl edrijf zouden komen de kosten van omwisseling der gewone meters door muntmeters. Hierom wil het ons voorkomen, dat op het voor- stel tot omwisseiing van gasmeters niei moet worden ingegaan, maar wij zijn gaarne bereid ar.n den Direc- teur van het Gasbedrijf op te dragen, om bij de mid- denstanders, die daartoe aan het Gasbedrijf den wensch te kennen geven, over het wegens maandelijksch gas- verbruik verschuldigde bedrag zonder verhooging van kosten in vier gelijke termijnen te beschikken, waartegen genoemde Directeur blijkens zijn rapport geen bezwaar zou hebben Heemstede, 14 December 1915. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen der openbare raadsvergade- ring van 29 December 1915.

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 8