VERLOF MET BEHOÜP VAN LOON VOOR LOSSE WERKLIEDEN 29 December 1915 Aan den Raad der Qemeente Heemstede Onder dagteekening van 27 Sepfember 1915 werd aan Uwe College gericht een adres door de Vereeni- ging van Werkiieden dergemeente Heemstede „Ooor Eendracht Sferk' met beleefd verzoek het daarheen te willen Ieiden, dat art. 26 van hei Werkliedenregle- ment gewijzigd worde in dier voege, dat losse werk- lieden, die een jaar of langer in onafgebroken dienst der gemeente zijn, ook in het genot kunnen worden gesteld van verlof met behoud van loon. Genoemd adres en biibehoorende metnorie van toelichting lig- gen voor U ten Raadhuize ter inzage, met de over dat adres ingewonr.en adviezen der hoofden van tak- ken van dienst. Deze zaak heeft enkele malen in onze vergaderingen ecn punt van bespreking uiîgemaakt. Naar onze meening moet de cat.-.gorie „Iosse'' werklieden zoodanig beschouwd worden, dat daarbij tweeërlei va!t te onderscheiden. Er zijn „losse'' werHieden noodig voor korten tijd om bijv. in te vallen bij plotseling meerder werk enz. Deze werktijd zal in rien regei niet van langdurigen aard zijn Bovendien zal wegens den tijdelijken aard gewoonli|k het uurloon iets hooger zijn dan van voorloopig aangestelde of vaste werklieden, die gelijk soorf werk verrichten. Dit kan geschieden omdat die werklieden volgens art. 9, eerste lid, vailen buiten de bepalingen van het werkliedenreglement. Dan zijn er Josse'' arbeiders noodig, als de werk- zaamheden zich uitbreiden, waarbij het werk in den regel van langeren duur zal zijn. Die werklieden zul- len dan gewoonlijk van een bewijs van aanneming worden voorzien. Voor hen bestaat dus veel kans op eene vaste aanstelling. Dat vooruitzicht moet naar onze meening het verschil in positie goed maken. Voor de eertsgenoemde categorie, die korter in dienst blijft, is ook verlof minder noodig. Ook voor hen, die daartoe behooren, is er kans, als zij goed voldeden,

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 9