UITBREIDING ZWEMYIJVER EN VERBREEDING GLIPPERWEG. 1 Maart 1916. Aau den Raad der Gemeente Heemstede. De zwemvijver, die ingevolge uw besluit van 25 Februari 1915 werd aangelegd, en op 19 Juli 1915 voor het publiek geopend, bleek te voldoen aan de verwachtingen, die daarvan werden gekoesterd. De exploitatie, die door ons was overgedragen aan een Commissie van belangstellende gemeentenaren, kon sluitend gemaakt worden, mede tengevolge van vrijwillige bijdragen en subsidies van ingezetenen en bestaande vereenigingen. Door de gemeente behoefde daarop niet te vvorden toegelegd. Aan de Commissie voor den Zwemvijver past voor hare bemoeiingen een woord van dank. Het zwemseizoen 1915 moet beschouwd worden als een proefjaar, en als zoodanig heeft het tot de volgende ervaringen geleid 1 o. Het gebruik van denzelfden vijver op verschil- iende tijden tegen betaling en zonder betaling heeft o.a. tot gevolg, dat voor geen der beide rubrieken van baders lang genoeg gelegenheid bestaat om tel- kens als men dit wenschî een bad te nemen. Weer- hield dit aan de eene zijde hen, die tegen betaling wilden baden om zich te abonneeren, aan de andere zijde bieek het dat de toevloed van niet betalende baders op de enkele uren, die voor hen beschikbaar waren, te groot was, waarvan lang wachten het ge- volg werd. Om voor beide moeilijkheden een oplossing te verkrijgen, is aanleg van een tweeden zwemvijver op het aangelegen land, naar onze meening de aangewe- zen weg. De bestaande zwemvijver waar nog een achttal kleedkamertjes bij te bouwen waren, zoodat het ge- heele aantal 26 zou worden, zou dan uitsluitend voor betalenden worden opengesteld, terwijl de nieuwe met eveneens 26 kleedkamertjes bestemd zou worden voor hen, die daarvan tegen een zeer laag tarief (b.v. 10 cents per week) gebruik zouden willen maken. De voordeelen hiervan zouden zijn een veel druk- ker gebruik van beiden, en dus hoogere opbrengst der badgelden voor den bestaanden vijver en veel meer gelegenheid tot baden voor hen, die de hooge prijzen niet kunnen betalen. 2o. Ofschoon in het algemeen uit de gehouden onderzoekingen gebleken is, dat de verontreiniging

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 19