ONTHFJFING VAN PRECABIORECHTEN Fcbruari 1916. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Bij een adres. ingekomen den 13 Januari 1916, ver- zoeken H. M. Fockens e.a. om ontheîfing van het bepaalde bij art. 1 van de verordening op de heffing van rechten voor het gebruiken van of voor het heb- ben van particuliere werken en inrichtingen onder of boven den openbaren gemeentegrond, of het openbaar gemeentewater, voor die gedeelten gemeentegrond welke na voltooiing van een gebouw of gebouwen worden aangelegd als trottoir. Als motieven voor hun verzoek voeren adressanten aan, de drukkende omstandigheden, waaronder thans gebouwd moet worden, het op peil brengen der ter- reinen en het voordeel voor de gemeente, dat de opgehoogde terreinen door den druk der steenen, zoodanig worden verhard, dat verzakking van de aan te brengen bestrafing daardoor voorkomen wordt Genoemd adres ligt voor U ter Secretarie ter inzage. Blijkens het rapport van den Gemeente-Opzichter worden in het adres bedoeld de terreinen gelegen in Bosch en Vaart. Krachtens eene tusschen de gemeente erl de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende goederen, Bosch en Vaart gesloten overeenkomst is de Maatschappij verplicht ook de voor trottoir bestemde strooken, op peil te brengen en van bestrating te voorzien. De Maatschappij blijft derhalve hiervoor te- genover de gemeente verantwoordelijk, ook ai mocht zij die verplichting aan koopers van aangrenzende bouwterreinen opleggen, zooals uit het adres zou zijn te lezen. De verharding van de opgehoogde strooken door het tassen van steenen is van zoo weinig beteekenis dat verzakking daardoor niet voorkomen zal vvorden, Op of in de nabijheid van de meeste bouwterreinen is verder gewoonlijk genoeg ruimte voor opslagplaats aanwezig, zoodat van gemeentegrond geen gebruik behoeft gemaakt te worden.

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 23