29 Maart 1916. 3. Vereeniging voor Bloembollencultuur, eene Commissie te vormen met het doel stappen te doen ter vcrkrij- ging eener electrische tramverbinding voor de bloem- bollensîreek. In Uwe vergadering van 30 November d a v. werden tot Uden der bedoelde Commissie be- noemd de heeren J. Preijde Gzn. en Dr. E. A. M. Droog, terwijl later nog als hun plaatsvervanger werd aangewezen dc heer W. C. van Meeuwen. Bij het door deze Commissie ingestelde onderzoek is geble- ken, dat eene electrische tramlijn Leiden-Haarlem voor- loopig nog tot de vrome wenschen zal blijven behooren. Op 17 ^Januari 1910 werd door Burgemeester en Wethouders van Heemstede een adres gericht aan den Raad der gemeente Haarlem, om bij de electri sche tram door die gemeente van het Stationsplein door de Groote Houtstraat naar den Hout eene spoor- breedte van 1.435 Meter voor te schrijven, omdat op de lijn Haarlem-Leiden gelijke spoorbreedte zal komen en zoo mettertijd goede aansluiting kan worden ver- kregen. Bij brief van 9 April 1910 werd ten antwoord ont- vangen, dat de genoemde spoorbreedte was voorge- schreven Uit eene op 3 Juni 1909 opengcstelde inschrijvmg bij de Heeren Van Loon en Co. te Amsterdam op f 3 250.000,— aan 4-J pCt. obligatiën der N. Z. H. Trarr.weg Maatschappij was intusschen gebleken. dat het in de bedoeling dier Maatschappij lag d:e gelden o.a. te bestemmen voor de electrificatie van het ge- deelte Haarlem-Heemstede en nog niet voor de lijn Haarlem-Leiden. In herhaalde besprekingen met het Bestuur van de Noord- Zuid- Hollandsche- Tramweg Maatschappij is sedert door den Burgemeester aangedrongen om ten minste de spoedige totstandkoming van dit voor- loopig bereikbare te willen bevorderen. Als resultaat hiervan werd bij brief van 14 Novem- ber 1910 door Burgemeester en Wethouders een plan van aanleg van de electrische tram binnen deze ge- meente van de grens van Haarlem langs den Binnen- weg tot het Wilhelminaplein cntvangen. Het was toen de bedoeling der Maatschappij, dat door Heemstede met Haarlem in verband met dit plan over de aan- sluiting aan het Haarlemsche net en de richting bij

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 11