29 Maart 1916. 4. den Hout overleg zou worden gepleegd, doch bij eene bespreking over deze zaak met den Burgemees- ter van Haarlem bleek nader, dat Burgemeester en Wethouders dier gemeente het beter oordeelden daar- over met de Maatschappij zelf te onderhandelen, welk standpunt onze Burgemeester vo'lkomen billijkte. Voorloopig echter zou van deze onderhandelingen niet komen. lmmers onze Burgemeester kwam door nadere conferentiës met het Bestuur der Maatschappij te weten, dat deze met een verzoek om eene beslis- sing van Haarlem omtrent de aansluiting naar Heem- stede en de richting bij den Hout, wenschte te wach- ten, totdat de aanlegplannen binnen Haarlem waren goedgekeurd. In 1912 is verder door j. Koster, toen wonende te Heemstede, een plan geopperd, om een paardentram aan te leggen van het Plein te Haarlem langs Wagen- en Heerenweg tot de Van Merlenlaan. Ten slotte is, daar de Electrische tram nog steeds op zich liet vvachten, op 30 Juni 1914 door de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van een Autobusdienst GroenendaalHeemstedeHaarlem en terug ter ver- betering van het verkeer tusschen Oost- en West- Heemstede en tusschen Heemstede en Haarlem een autobusdienst geopend, welke zooals U bekend is, inmiddels is opgeheven. Onze Commissie vergaderde voor de eerste maal op 13 Juni 1912, in welke vergadering door den Voorzitter in groote trekken het bovenvermelde, voor zoover dit toen tot het verledcn behoorde, werd me- degedeeld en de stand der onderhandelingen met de NoordZuid Hollandsche Tramweg—Maatschappij werd uiteengezet. Hierbij kon de Voorzitter mededeelen, dat door de Maatschappij nog niet het bovenvermelde verzoek aan Burgemeester en We houders van Haarlem omtrent de aansluiting naar Heemstede was ingediend, maar dat nu was toegezegd het spoedig te zullen doen, daar de plannen binnen Haarlem definitief waren goed- gekeurd en met den aanleg aldaar een begin was ge- maakt. Ook was toen ingekomen een brief van de Maatschappij, waarin werd uiteengezet, dat slechts met ruime medewerking van alle tetrokken lichamen een eenigszins spoedige totstandkoming van de lijn den Hout—Wilhelminaplein zou kunnen worden verwezetr-

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 12