29 Maart 1916. 6. zoodanig ook belang heeft, zooals door verbreeding van wegen. Onze Commissie besloot ten slotte op 3 December 1913 nadat ook overleg met het Bestuur der Maat- schappii had plaats gehad en berekeningen van be- stratingskosten enz waren gemaakt, aan Burgemeester en Wethouders te adviseeren, dat de gemeente niet moest deelnemen in het Maatschappelijk kapitaal en dat zij ook niet op andere wijze moest bijdragen in de kosten van aanleg, maar dat de gemeente hoogstens voor hare rekening zou kunnen nemen de uitvoering van die werken aan of in den weg, welke ook zonder aanleg van een electrischen tramweg door het Ge- meentebestuur noodig zouden worden geacht zonder dat hieruit eenige verplichting voor de gemeente zou voortvloeien. Burgemeester en Wethouders konden zich geheel met dit advies vereenigen en wezen in hun brief van 8 December 1913 de Maatschappij bo- vendien op de openstelling van Groenendaal in den zomer van dat jaar, waarvoor de gemeente zich zeer aanzienlijke geldelijke offers had getroost en waarvan de Maatschappij de gunstige gevolgen reeds had on- dervonden door de belangrijke vermeerdering van het vervoer per stoomtram. Intusschen waren door onze Commissie en de ad- viseurs met het Bestuur der Maatschappij ook onder- handelingen gevoerd over de concessievoorwaarden tengevolge waarvan in onze vergadering van 16 April 1914 eene ontwerp-concessie is vastgesteld, welke met een paar aanvullingen door Burgeraeester en Wethouders op 22 April d.a.v. aan het Bestuur der Maatschappij is toegezonden. Bij schrijven van 19 Mei .1914 deelde de Maatschap- pij mede, dat zij zich in hoofdzaak met de ontwerp- vergunning kon vereenigen, doch in het ontwerp wenschte opgenomeri te zien een twintigtal aangege- ven wijzigingen en toevoegingen. Tevens deelde de Maatschappij in dien brief mede, in antwoord op den brief van 8 December 1913 dat zij, ofschoon deelname in het maatschappelijk kapitaal haar de meest verkie- selijke vorm van bijdrage toeschijnt, zij bereid zou zijn zich tevreden te stellen met eene tegemoetkoming in den geest van dat schrijven, indien zij als volgt wordt aangevuld en omschreven lo. De gemeente Heemstede draagt de kosten van alle benoodigde nieuwe bestratingsmaterialen

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 14