29 Maart 1916. 7. 2o De gemeente Heemstede draagt de kosten van de eventueel door heeren ûedeputeerde Staten of het Rijk voor te schrijven wegverbreedingen, zoowel die van grondaankoop als van de bestratingsmaterialen 3o De gerneente Heemstede draagt de kosten van de eventueel door haar wenschelijk geacht wordende wijzigingen aan alle in den grond aanwezige buis- en andere leidingen. Nadat over een en ander ook de adviseurs waren geraadpleegd en met hen was vergaderd, werd over- eenkomstig ons advies op 20 Augustus 1914 door Burgemeester en Wethouders, onder bijvoeging van een tegenvoorstel omtrent wijzigingen in de ontwerp- vergunning, aan de Maatschappij geantwoord, dat eerst en wel te meer, daar de tijdsomstandigheden voor- zichtigheid eischen ten opzichte van de gemeente îi- nanciën, zou moeten begroot worden de geldswaarde van de offers, die de Maatschappij van de gemeente zou willen vorderen. Immers bij brief van 5 Augustus 1914 had de Maatschappij gezonden een gewijzigd plan der lijn, welke wijziging noodig was geworden in verband met bekend geworden zwaardere eischen, welke van over- heidswege gesteld zouden worden in het belang van het gewone verkeer en daaruit zouden dan vanzelf weer zwaardere ot'fers voor de gemeente voortvloeien. De Maatschappij was intusschen nog volstrekt niet gevorderd in hare onderhandelingen met de gemeente Haarlem over de aansluiting aan de lijn naar Heem- stede en de richting bij den Hout. Er zou echter ee- nige voortgang komen, Door de Maatschappij was ook het verzoek gedaan aan den Minister van Wa- terstaat om concessie voor den aanleg en de exploi- tatie van een electrischen spoorweg van Haarlem naar Heemstede. Dit verzoek, hetwelk door den Voorzitter van G.edeputeerde Statvn aan Haarlem om advies was gezonden, gaf aan Burgemeester en Wethouders dier gemeente aanleiding, om eene samenkomst in over- weging te geven ter verkrijging van eene aan alle belanghebbenden zooveel mogelijk bevredigende op- lossing. De samenkomst had plaats op 19 November 1914 ten Raadhuize te Haarlem en de meerderheid onzer Commissie stelde zich daar op het standpunt, dat de richting door den Hout eigenlijk de zaak van Haarlem is. Verder betoogde onze Commissie dat de

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 15