29 Maart 1916. dragen, zooals deze mel piketpalen zouden worden uitgezet. Nadat de antwoorden waren ingekomen, werden deze behandeld in onze vergadering van 5 Januari 1916. Ten einde te zijner tijd aan Uwe vergadering een omlijnd voorstel te kunnen doen, kwam het ons gc- wenscht voor, dat een taxateur zou worden aangewe- zen, om de waarde der verschillende strooken te be- palen en wij meenden daarvoor den heer W. A. van Amstel te Ueemstede aan Burgemeester en Wethou- ders te moeten aanbevelen. Aan hen, die volgens de taxatie te zware voorwaarden stellen, zouden Burge- meester en Wethouders dan overeenkomstig de tax- atie een aanbod kunnen doen. Op ons voorstel werd door onzen Voorzitter en Secretaris daarna op 11 Januari 1916 eene conferentie gehouden met den heer W. J Burgersdijk, Gedele- geerd lid van het Bestuur der Maatschappij, waarin de stand van zaken werd uiteengezet en omtrer.t en- kele punten toelichting werd gevraagd In deze confe- rentie verklaarde de heer Burgersdijk uitdrukkelijk, dat thans van de gemeente siechts in de kosten voor het gedeelte tramlijn ten Zuiden van het Blauwbrug- getje eene bijdrage wordt gevraagd en zette hij uiteen dat indien indertijd bekend was geweest, de thans van hoogerhand geëischte wegverbreeding, waardoor de kosten veel hooger worden, zeker gevraagd zou zijn deelname in het maatschappelijk kapitaal voor een hooger bedrag. Ook bleek bij die conferentie, dat de reëele waarde der aandeelen niet te bepalen was. In onze vergadering van 9 Februari 1916 is nage- gaan de waardebepaling der strooken door den tax- ateur, de door den Gemeente-Opzichter geraamde kosten van bestratingsmaterialen en de door den Di- recteur der bedrijven geraamde kosten wegens het verleggen van gas- en andere leidingen. Door den taxateur W. A. van Amstel is de waarde der strooken, voorzoover deze volgens de ingekomen antwoorden niet kosteloos worden afgestaan, geschat op f 8777.50 en de waarde der woning Bronsteeweg, welke zal moeten worden afgebroken, op f 4500. Bij deze taxatie is geen rekening gehouden met eventu- eele verplaatsing van hekwerken, wijziging van tuin- aanleg enz. De Gemeente-Opzichter raamt, daar in het wegen-

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 17