29 Maart 1916. 10. complex Blauwbruggelje Camplaan de oppervlakte der bestrating door de wegverbreeding van 6000 tot 18000 M2 zal stijgen en derhalve driemaal zoo groot wordt als de thans aanwezige oppervlakte, alleen reeds voor aankoop van nieuwe straatklinkers de kosten op ruim f 25000.-Wegens de benoodigde straatkolken en materialen voor de trottoirs aan weerszijden van den weg, wegens de omlegging en verbetering van rio- leering verplaatsing en vernieuwing van afscheidingen terreinophooging, in orde brengen van voortuinen enz, moeten deze kosten nog met ongeveer f 17000. verhoogd worden, zoodat de totale raming is f 42500 De Directeur der Gemeente Gas- Duinwater- en Electriciteitsbedrijven raamt de kosten van omlegging van buizen en leiding, waaronder begrepen de aanleg van eene zwaardere hoofdgasbuis in een weggedeeite, opf 7200,— Het totaal aan kosten wegens de drie bovenstaande ramingen zou derhalve worden rond f 68000, Onze Commissie vondt dit een zeer hoog bedrag. Overwogen werd echter, dat door de zoovee! bree- dere bestrating de toestand van het complex wegen bekend als Binnenweg eene heele verbetering zal ondergaan en dit ook aan het gewone verkeer zal ten goede komen. Het is de bedoeling, dat zooveel mogelijk overal eene wegbreedte van 14 a 16 Meter zal worden verkregen en eene dubbele tramlijn zal worden aangelegd. Waar een dubbele tramlijn komt, zal behalve de bestrating bij de rails ter breedte van ongeveer 5 Meter nog bovendien ter zijde eene be- strating komen van ten minste 4 Meter, terwijl aan weerszijden der bestrating zooveel mogelijk trottoirs zullen komen ter breedte van 8.j Meter. Evenzeer als de totstandkoming der electrische tramlijn meende de Commissie, dat de wegverbreeding een groot gemeentebelang is, zoodat zij ten slotte meende te kunnen ad/iseeren om op den grondslag van het boven meaegedeelde voorstel der Maatschappij betreffende de te verleenen tegemoetkoming met haar eene overeenkomst aan te gaan. Zij heeft derhalve de eer Uw College hierbij aan te bieden een daartoe strekkend ontwerp-besluit alsmede eene ontwerp-ver- gunning tot aanleg van eene electrische tram. Zij vertrouwt, dat Burgemeester en Wethouders geen bezwaar zullen hebben, evenals aan haar, ook

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 18