29 Maart 1916. 11. aan Uw College ter inzage te geven de verschillende in dit advies "vermelde stukken als plannen, begroo- tingen, taxatiën, teekeningen, correspondentie met de Maatschappij en met eigenaars van wegsîrooken, enz. De Commissie is van meening, dat Burgemeester en Wethouders in het algemeen inzake het verkrijgen van strooken voor wegverbreeding zich behooren te houden aan de taxatie van den deskundige. Wel zal dan vermoedelijk met enkele eigenaars geen overeen- stemming worden verkregen, maar wij achten het in zoo'n geval beter den weg van onteigening in te slaan, dan aan eischen tegemoet te komen, die naar onze meening te hoog zijn. De onteigening zou dan, hetzij door de gemeente kunnen worden aangevraagd, hetzij door de Trammaatschappij, in welk laatste geval de gemeente, zoodra de Maatschappij de strooken aan de gemeente overdraagt, de bij de onteigening bepaal- de kosten aan de Maatschappij kan betalen. Indien tot onteigening moet worden overgegaan, zal voorloopig hier en daar aan den Bronsteeweg enkel spoor moe- ten komen, hetwelk wegens de reeds verkregen mede- werking niet zoo bijzonder hinderlijk zal zijn. Op die punten kan dan ook desnoods voorloopig geen trottoir gemaakt worden, waarbij de toestand aldaar ongeveer als thans zou blijven. br behoeft dan door niemand gevraagd te worden, wie de eigenaars zijn, van wie de gemeente niet de gewenschte mede- werking geniet. Nog wenscht de Commissie ten slotte mede te dee- len, dat Burgemeester en wethouders haar hebben in kennis gesteld met de adressen, dd. 17 April 1912 en 7 December 1915, met verzoek te bevorderen, dat geene vergunning zal worden verleend voor eene tramlijn door de parken en het adres van Mei 1912 van tegenovergestelde strekking. Zooals boven reeds is aangegeven heeft de meer- derheid der Commissie zich op het standpunt gesteld, dat de richting door den Hout eigenlijk eene zaak van Haarlem was. Nu die gemeente niet wenschte, dat de electrische tram vanaf de Dreef recht door den

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 19