ELECTRISCHE TRAM VAN HAARLEM KAAR DE CAMPLAAN TE HEEMSTEDE. 29 Maart 1916. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. ln de vergadering van 1 Maart j.l. werd door Lîwen Voorzitter medegedeeid, dat misschien reeds in eene voigende vergadering het rapport van de Tramcom- missie zou kunnen worden aangeboden, Onder dagteekenirig van 16 Maart 1916 is door deze Commissie een uitvoerig rapport uitgebracht, waarin het verioop van het tramvraagstuk sinds 1908 tot heden op duidelijke wijze is uiteengezet. Met genoegen kan worden geconstateerd, dat de trampiannen in een stadium zijn gekomen, dat door Uwen Raad definitieve besluiten kunnen worden geno- men en de exploitatie van de zoolang begeerde elec- trische tramwegverbinding Haarlem-Heemstede binnen afzienbaren tijd kan worden verwacht. Aan dit rapport, waarmede wij ons geheel kunnen vereenigen, zouden wij niets hebben toe te voegen, indien daarin niet een paar wenken aan ons Coliege betreffende het volgende werden gegeven. Overeenkomstig een voorstel van de Commissie werd de heer W. A. van Amstel in onze vergadering van 10 Januari 1916 benoemd tot taxateur om de waarde te bepaien van de strooken grond, welke langs den Binnenweg, den Bronsteeweg, en de Raadhuis- straat voor wegverbreeding zouden moeten worden afgestaan. Met haar wensch, dat wij ons inzake het verkrijgen van bedoelde strooken in het algemeen moeten hou- den aan de taxatie van dien deskundige, wiilen wij gaarne rekening houden. Ook bestaat bij ons geen bezwaar te voldoen aan haar verzoek, öm de in het rapport vermelde stukken als plannen, begrootingen, taxatien, teekeningen, cor- respondentie enz. voor U ter secretarie ter inzage te leggen. Met het aangeboden ontwerp-besluit, alsmede de ontwerp-vergunning tot aanleg van eene electrische tram kunnen wij ons geheel vereenigen, weshalve wij Uwe Vergadering voorstellen die besluiten vast te stellen. Het totaal der kosten, hetwelk voor de wegverbree- ding met daaruit voortvloeiende werken geraamd wordt is voor de gemeente een belangrijk financieel offer te noemen. doch wanneer, zooals de Tramcommissie terecht opmerkt, wordt overv/ogen, dat de zooveel breedere bestrating ook met het oog op het gewone verkeer eene flinke verbetering is, is deze uitgave ook van dat standpunt ten algemeene nutte te achten.

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 21