AFSTAND YAN RECHTEN. 7 Jani 1916. Aan den Raad der gemeente Heemstede Op den 13 November 1880 werd tusschen de toe- malige eigenaressen van de Hofstede „Leeuw en hooft" en de N V. „de Noord-Zuid-Hollandsche Stoomtramwegmaatschappij, gevestigd te Hillegom eene overeenkomst gesloten. waarbij aan genoemde eige- naressen verschillende rechten werden toegekend in verband met de exploitatie van de stoomtram. Deze rechten, welke ten opzichte van de exploita- tie van de stoomtram beperkende bepalingen inhou- den, werden door het Bestuur der Noord Zuid-Hollan- sche Tramwegmaatschappij voor de exploitatie van de electrische tram niet wenschelijk geacht. In overleg met genoemd Bestuur werd door ons met den heer A van der Beek, op wien die rechten waren overgegaan, onderhandeld, met het gevolg dat deze heer ten slotte bereid werd gevonden bedoelde rechten aan de gemeente over te dragen tegen beta- ling van een bedrag van f 400. Aangezien de onderhandelingen met den heer Van der Beek door ons gevoerd waren. werd het regel- matjger geoordeeld. dat de rechten ook aan de ge- meente werden overgedragen tegelijk met de overdracht van verschilledde strooken grond, die door genoemden heer voor wegverbreeding werden afgestaan. Een en ander geschiedde bij notariëele akte van den 20 Mei 1916. In verband hiermede hebben wij de eer U voor te stellen ons te machtigen om van deze rechten weder- om afstand te mogen doen ten behoeve van de Maat- schappij voornoemd, eveneens tegen betaling van een bedrag van f 400 Een ontwerp-besluit bieden wij U hiertoe ter vast- stelling aan. Heemstede, 30 Mei 1916. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. H. M. VAN HOUTEN, L. B. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen der Openbare Raadsverga- dering van den 7 Juni 1916. De Voorzitter, De Secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 7