TROTTOIRS LANOS RAADHUISSTRAAT F.N BIN.NENWEG. JL 14 September 1916 In het advies der Tramcommissie van 16 Maart 1915, bladzijde 10, werd aan U medegedeeid, dat aan weerszijden der bestrating; zooveel mogelijk trottoirs ter breedte van 3j Meter zouden komen, terwij! op cezeifde bladzijde nog vermeld staat, dat wegens de benoodigde straatkolken en materialen voor de trot- toirs aan weerszijden van den weg en verdere daarbij genoemde werken de kosten ongeveer f 17000 zouden bedragen. Het lag in de bedoeling om langs het complex wegen bekend als Binnenweg de trottoirs te laten makeo van puin met grint, doch nu de boomen aan de oostzijde van de Raadhuisstraat en van den Bin- nenweg tot de Kastanjelaan zijn gerooid. zijn wij tot de overtuiging gekomen. dat alleen bij bestrating der trottoirs voor dit geheel aaneengebouwde gedeelte bij voortduring een nette toestand kan verkregen worden, Wij hebben door den gemeente opzichter de meer- dere kosten laten nagaan en deze worden door hem. indien voor de trottoirs in de Raadhüisstraat en in gedeelte Binnenweg van de IJzeren Brug tot de Kastanjelaan quenast of basaltinetegels worden gele- verd, geraamd op f 4200. Het bestraten zelf der trottoirs zal volgens de over- eenkomst door de Noord-Zuidhollandsche Tramweg Maatschappij moeten geschieden, die anders voor het m orde brengen van grinttrottoirs zou hebben moeten zorgen. Als kantlaag zouden wij klinkers willen nemen en geen trottoirbanden van quenast of basaltine, omdat e weg op sommige punten niet te breed is, waardoor meer gevaar bestaat voor stuk rijden der banden en omdat vooral op die smallere punten het contrast tusschen tegels en straatklinkers anders te sterk zou uitkomen. De Maatschappij wenscht met het oog op den voortgang der werkzaamheden eene spoedige beslis- sing, waarom wij gemeend hebben bijgaand voorstel nog m deze raadsvergadering te moeten indienen. Eene teekening; en kostenraming liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, Behoort bij de notulen der openbare Raadsverea dermg van H September 1916. Heemstede 12 September 1916. J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. De Voorzitter. De Secrefaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 4