INSTELUNG VAN EEN TIJDELIJK DISTRIBIITIEBEDRIJF. 5 October 1916 Heemstede, 30 September 1916 De levensmiddelenvoorziening vanwege de gemeente geschiedde tot dusver in hoofdzaak door bemiddehng van den Burgemeester, en onder zijne verantwoorde- liikheid door eenige ambtenaren. Naar het zich laat aanzien zullen de bemoenngen der gemeente te dier zake. als gevolg van de door de Distributiewet 1916 aan het Gemeentebestuur op- geleede zorg, een grooten omvang kunnen aannemen. Teneinde nu de levensmiddelenvoorzientng in haar peheel in één hand te leggen en om een volledig overzicht te krijgen van de kosten, die deze voor- ziening aan de gemeente oplegt, verdient het aanbe_ veling eene nader regeling van deze aangelegenheid tot stand te brengen. Het schiint ons de aangewezen weg, dat worde in- pesteld een tijdelijk distributiebedrijf, waarvan de ont- vangsten en uitgaven met toepassing van art. 114 bis der gemeentewet afgescheiden zijn van die der ge meente. De daartoe strekkende ontwerp verordentng bieden wij U hierbij ter vaststelling aan Het personeel van het Distributiebedrijf zal waar- schiinliik gedeeltelijk bestaan uit ambtenaren, die reeds in vasten dienst der gemeente zijn Daarom îs m art. 4 bepaald, dat deze hunne gewone wedde behouden, doch is daarnevens aan ons de mogelijkheid geopend, om hun boven die gewone wedden een f°elaEe îe geven De loonen van het overige personeel, dat în het bedrijf tijdelijk werkzaam zal worden gesteld, zullen, meenen wij, met het oog op het tijdelijke van het bedrijf eveneens door ons behooren geregeld te worden. Uit den aard der zaak zijn geene regelen gesteld betreffende afschrijving of aflossing van schuld aan de gemeente Het bedrijfskapitaal zal hier alleen bestaan uit kasgeld. dat de gemeente op aanvraag zal kunnen verstrekken. Zooals de titel aangeeft. is het bedrijî bedoeld als

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 13