VERSTREKKEN VAN CQKES TEÖEN VERMINBERDEN PRIJS 5 October 1916 Aan den Raad der Gemeente Heemstede In Uwe vergadering; van 17 November 1915 werden wij gemachligd aan het Steuncomté ot eene door ons aan te wijzen Commissie eene subsidie te geven van f 0.1 5 per door zijne of hare tusschenkomst in den winter 1915 16 aan on- en minvermogende ingeze- tenen uit den voorraad der gemeente gasfabriek ver- strekte Hectoliter cokes. Ook thans heeft deze zaak wederom een onderwerp vari beraadslaging in onze vergaderingen uitgemaakt. Het is U bekend, dat de distributie van cokes in den winter 1915 j 16 door ons werd opgedragen aan het Plaatselijk Steuncomité, dat zich bereid verklaard had zich met de distributie te belasten. In deze gemeente toch, waar tot nu toe geen Hoof- delijke Omslag wordt geheven. is het Steuncomité uit den aard ziiner wetkzaamheden het best iri staat om uit te maken, aan welke gezinnen colces tegen verminderden prijs behoort te worden verstrekt Voor zoover ons bekend heeft de regeling der verstrekkmg van cokes in genoemd tijdvak op lofwaardige wäize. plaats gehad, waarvoor wij dit Comité nog gaarne een woord van dank brengen. Het is ons een genoegen te kunnen mededeelen, dat het Steuncomité zich in beginse! bereid heeft ver- klaard in den winter 1916 17 zich weder te willen belasten met de distributie van cokes. Het is onze bedoeling, dat bij de distributie ditmaal voor zoover de begunstigden dit wenschen, gebruik zal worden gemaakt van de bemiddeling der Brandstoffenhande- laars. De cokesprijzen bedragen afgehaald aan de ge- meente gasfabriek thans f 0.90 per H L ongeklopte cokes en f 0.95 per H. L. geklopte cokes of parelco- kes, terwijl die prijzen het vorig jaar respectievéiijk f 0.75 en f 0.80 waren. Het komt ons gewenscht voor, dat door het Steun- comité zulien betaald worden de gewone prijzen gel- dende voor afgehaald aan de Gasfabriek, maar dat de

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 15