I 5 October 1916 De laagste aanbieding door C. Turkenburg bedroeg f 9735.voor de uitvoering van het werk als om- schreven in het bestek en de voorwaarden, terwiji de- ze ook als laagste inschrijver is te vermelden voor de uitvoering van het werk met betonno, waarvoor door hem de inschrijvingssom werd verhoogd met f 1900.- welk bedrag nader is teruggebracht op f 1450. Voor het schilderwerk werden 7 inschrijvingen ontvangen. De laagste inschrijver is P. H. van den Bos voor een bedrag van f 1125. Alle betrekkelijke stukken liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. waaronder eene rentabiliteits- rekening bij eventueele verbouwing en een advies van den controleur van het Ververschingshuis den heer A. L. Roozen. Wij hebben de eer U voor te stellen over te gaan tot de verbouwing van het Ververschingshuis en daarbij gebruik te laten maken van betonno, daar bij gebruik van betonno degelijker werk wordt verkregen minder onderhoud te verwachten is en ook het ge- bouw een solieder aanzicht zal krijgen, zoodat de hoogere kosten gerechtvaardigd kunnen geacht worden. Ook omtrent de verpachting is in ons college uiî- voerig van gedachten gewisseld en daaromtrent kan worden medegedeeld. dat de meerderbeid is voor verpachting voor den tijd van 5 achtereenvoigende jaren, omdat zij na 5 jaren de handen weer vrij wenscht te hebben. de tijden nu niet normaal zijn en bij de gehouden inschrijving met verbouwing de langere ter- mijn een hooger bedrag van niet meer dan f 300— per jaar heeft opgeleverd. De minderheid in ons College meendî voor gun- ning aan den hoogsten inschrijver voor een termijn van 10 jaar te moeten zijn, omdat de rente en aflos- sing der verbouwing dan gedurende lOjaar ongeveer gedekt zijn en het volstrekt niet vaststaat, dat na 5 jaar eene inschrijvingssom van ten minsfe f 4150 per jaar wordt verkregen, in elk geval niet als dan weer eene verpachting voor een termijn van vijf jaar zou geschieden. Wij geven U in overweging de twee hierbij gaande raadsbesluiten vast te stellen. Heemstede, 30 September 1916. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen der Openbare Raadsverga- dering van 5 October 1916. De Voorzitter, CLe—Seeret-arrs, "T~ Et-,

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 2