5 October 1916 a. een rekening van balen en Iasten over het at- geloopen jaar, voor zooveel noodig gesplitst in afzon- derlijke rekeningen van elk onderdee! van het bedrijf; b. een balans van de bezittingen en schulden van het bedrijf op 31 December van het afgeloopen jaar c. een beknopten inventaris. betrekking hebbende op 31 December van het afgeloopen jaar. Art. 15. 1. Bargemeester en Wethouders onder- zoeken de in het voorgaande artikel bedoelde stukken en dienen deze, al dan niet gewijzigd, en met ver- melding van hetgeen zij dienstig achten, bij den Ge- meenteraad in 2. De rekening van het bedrijf wordt jaarlijks door den Gemeenteraad vastgesteld 3. ls een batig slot aanwezig. dan wordt dit in de gemeentekas gestort is een nadeelig slot aanwezig, dan wordt-dit door de gemeente aangezuiverd. 4. Bij het opzenden van de gemeenterekening aan Gedeputeerde Staten wordt daarbij gevoegd een af- schrift van de in artikel 14 bedoelde stukken. Art. 16. Tegen de geldelijke gevolgen van eventu eele berooving, oneerlijkheid of schuldige naiatigheid der ambtenaren aan het bedrijf dekt de gemeente zich door verzekering. Art. 17. Voor zoover niet anders is bepaald, wor- den de aan het bedrijf verbonden personen benoemd en ontslagen door Burgemeester en Wethouders Zij mogen middellijk noch onmiddeilijk deel nemen aan onderhandsche pacht van gemeentc-goederen of in- komsten, aan leveringen of aannemingeti ten behoeve der gemeente, aan het koopen van betwiste voroerin- gen ten haren laste. Burgemeester en Wethouders vvijzen de ambtenaien aan, die den Chef van het Bedrijf en den Boekhouder kassier bij ontstentenis vervangen. Art. 18. Het besluit van Gedeputeerde Staten hou- dende vaststelling van de Ontvangsten en Uitgaven der Gemeente, strekt aan Burgemeester en Wethou- houders en aan den betrokken bedrijfsambtenaar tot ontlasting, behoudens later in rechten gebleken valschheid in bewijsstukken. Art. 19. Deze verordening wordt geacht in werking te zijn getreden op 1 October 1916. Aldus vastgesteld door den Gemeenteraad van Heemstede in zijne openbare vergadering van den 5 den October 1916 De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 9