WIJZIGING BOL'W EN WONINGYER- ORDENING- 15 Norember 1916 Aan den Raad der gemeente Heemstede ln uwe vergadering van den 5 October 1916 werd door den heer Dr. E. A. M Droog de wenschehjk- heid betoogd van de instelling eener Schoonheids- commissie om de oprichting van hinderlijk ontsieren- de bouwwerken te voorkomen, terwijl door den heer Mr P G van Tienhoven in overweging werd gege- ven om de Bouw- en Woningverordening aan te vul- !en met eene bepaling omtrent het uiterlijk van nieuw te maken gebouwen. Na overweging van deze voorstellen zijn wij tot ae overtuiging gekomen, dat voorkomen moet worden het oprichten van woningen zonder behoorlijk door- werkte gevelplannen en het daarom zeer wenschelijk is in de^Bouw en Woningverordening een artikel op te nemen, behelzende, dat alle bouwwerken moeten voldoen aan eischen uit een oogpnnt van welstand te stellen. ln het tweede lid van het voorgestelde artikei worrtt ons de bevoegdheid gegeven ten aanzien van wel- stand nadere eischen te stellen en nu kunnen wij daartoe advies vragen, hetzij van een bekwaam des- kundige, hetzij van eene Commissie van deskundigen, naar gelang ons dit ten aanzien van het te stichten crebouw noodig voorkomt. Hierom zouden wij in overweging willen geven nog niet over te gaan tot de instelling van eene Schoonheidscommissie. Eer, ontwerp-besluit tot aanvulling van de Bouw- en Woningverordening bieden vvij U hierbij aan. Heemstede, 7 November 1916. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn, De Secretaris, A. A. Swolîs. Behoort bij de notulen der openbare vergader.ing van den 15 November 1916. De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 12