7 December 1916. 2 Groenendaal. In Groenendaal zou de Commissie willen overgaan tot het rooien van een klein gedeelte eikenhakhout en eenige boomen en struiken aan weers- zijden van de Sparrenlaan, om gelegenheid te hebben tot aanplanten van een rij sparren achter de bestaande boomen; bovendien zou zij willen overgaan tot het verwijderen van de sparretjes van de Vrijheidsdreef. Planten van boomen. De Commissie stelt voor de volgende beplantingen te doen aanbrengen: Binnenweg. Vanaf IJzeren brug tot Kastanjelaan in in de plaats van de te rooien boomen aan de westzijde te planten ulrnus monumentalis op afstanden van 10 meter. Vanaf de Kastanjelaan tot aan de bocht bij Land- en Spaarnzicht aan beide zijden van den weg Dubbele witte Kastanje (geen vruchtdragende) op afstanden van 9 meter. Hierdoor ontstaat dan eenige afwis- seling in den wegbeplanting. Bronsteeweg. De hier aanwezige jonge iepen be- planting aan te vullen voor zoover naar het oordeel van B. en W. de breedte van den weg dit toelaat. Begraafplaats. Langs den Glipperweg vanaf het ingangshek bij den Driesprong tot aan de doodgravers- woning eene beplanting aan te brengen van jonge sparren uit Groenendaal dit is gewenscht om de be- graafplaats daar te maskeeren. Zwemvijver. Langs den Glipperweg aan te brengen verschillende heesters uit Groenendaaldit wordt noodig geoordeeld, opdat, indien in de toekomst het aanwezige houtgewas voor verbreding van den Glipperweg moet worden gekapt, nog voldoende beplanting overblijft om den zwemvijver aan die zijde te maskeeren. Groenendaal. In Groenendaal wenschte de Commissie over te gaan tot het aanbrengen van een rij jonge sparren achter de thans bestaande boomen en daarvoor te nemen Abies Nordmanniana waarvan een gedeelte aanwezeg is in de kweekerij te Groenendaal.

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 50