32 BESTRIJDING ÖRANKMISBHUIK INGEYAL VAN DEMOBILISATIE. 27 April 1917. Aan den Raad der Gemeente Heemstede Bij circulaire van 25 Augustus 1916 van den Com- missaris der Koningin in de Provincie Noordholland. aangevuld bij circulaire van 27 October daaraanvol- gende werd ons College medegedeeld, dat het de wensch van den Minister van Staat, Minister van Bin- nenlandsche Zaken, is om, hoewel het tijdstip, waarop tot demobilisatie zal kunnen worden overgegaan, nog in onbekend verschiet ligt, toch alvast tijdig te over wegen, welke maatregelen in die dagen tot bestrijding van drankmisbruik getroffen zouden kunnen worden. Adhaesie betuigingen der afdeelingen .Heemstede'' van de Nationale Christen Geheelonthoudersvereeni- ging en van het Kruisverbond ,,St. Jozef (van deze laatste tevens namens de Mariavereeniging) kwamen bij Uw College in. Het is onze meening, dat ingeval van demobilisatie, wanneer zoowel onder de militairen, als onder de burgerbevolking eene opgewekte stemming zal zijn. al het mogelijke behoort te worden gedaan, om drank- misbruik te voorkomen. Daartoe is wel het meest afdoend middel het vast- stellen eener verordening krachtens art. le lid, 4e der Drankwet, waarbij wordt bepaald, dat op de dagen van de demobilisatie. nader bekend te maken door den Burgemeester, alle vergunningslocaliteiten in de geheele gemeente. gesloten moeten zijn, terwijl dan krachtens" art. 135 der gemeentewet hetzelfde zou moeten worden bepaald ten aanzien van de bierhuizen. Door opname van art. 2 worden de mogelijke be- zwaren en het ongerief wegens de sluiting van alle vergunningslocaliteiten en bierhuizen in de geheele gemeente ondervangen. Wij hebben de eer U hiernevens de concept veror- dening ter vaststelling aan te bieden. Heemstede, 21 April 1917. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A SWOLFS. Behoort bij de notulen der openbare raadsver^ade- ring van 27 April 1917. De Secretaris, v"""',lPr

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 9